Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir, Nasıl Zayıflarsınız?

Diyet Yapmadan Nasıl Kilo Verilir, Nasıl Zayıflarsınız?

Diyet yapmadan zayıflamanın mümkün olduğuna pek çok insan inanmıyor ya da inanmak istemiyor. Alışagelmiş bilgiler köklü bir destekle alt beyne öylesine yerleşik ki beyin inkar yoluna gitmekte tereddüt içine dahi girmiyor. Kalıplaşmış fikirlerin dışına çıkıp, yeni ufuklar keşfetmekse yine cesur kişilerin süzgecinden geçerek başarı kazanabiliyor.

 

Zayıflama denildiğinde göz önüne gelen ilk görüntü; diyetisyenlerin hazırladığı, kişiyi hiç tatmin etmeyen, diyet süresince yenilmeye mahkum olunan ya da bırakılan o keyifsiz liste. Pek çok insan zayıflamaya ne kadar hevesli de olsa, bu listeler karşısında tüm isteklerini kaybedip kilolarıyla barışık olma yolunu seçiyor.

 

Göz doymadan beynin doymadığı bir alışkanlıkla yetişmiş bünyelerin en büyük problemi de burada ayyuka çıkıyor. Küçük küçük porsiyonlar ve yemekten hiç hoşnut kalınmadan geçirilen öğünler, birkaç gün sonra yerini isyan bayrağına devrediyor ve ilk pazartesiden sonra diyetler geldiği gibi uğurlanıyor.

 

Bu listelerden bağımsız kilo vermek peki mümkün mü?

 

Elbette mümkün, öncelikle her perhiz herkese göre değildir, kimi kendi programıyla çok daha başarılı olabilirken kimine de iradesinin yardımı ile bu listeler bulunmaz birer fırsat sunar. Burada kritik nokta, bünyeyi metabolizma hızını ve iradeyi iyi ölçümlemek de başlıyor.

 

Bu mühim programa, sevilen besinleri çok küçük porsiyonlarla yine tüketerek, yaşamınızdan tamamen çıkarmadan, psikolojik olarak daha iyi hissetmekle başlanabilir.

 

Günlük alınması gereken kalori miktarından emin olunduğu sürece belki doyumluk değil ancak tadımlık da olsa bu gıdalardan vazgeçmeden kilo vermek oldukça mümkün ve hiç de zor değil.

 

Kilo almak, yakılandan fazlasını tüketme kaynaklı ise daha fazlasını yakmakla yükümlü olmayı başlıca kural görmeli ve irade savaşı muhakkak egzersizle desteklenmeli.

 

Rutinleşmiş perhiz listeleri olmadan kilo vermekte ısrarlı her bireyin, egzersizi sahiplenip hayatına katması alınacak en doğru karar ve bu yolda atılacak en emin adım olacaktır.

 

Alışkanlıkları değiştirmeden kilo vermek sadece geçici bir illüzyona neden olur, bilinçsizce ve egzersiz desteği olmadan atılan hiçbir kilo kalıcı değildir. Vücuttan atılan su, bir iki gün tartıda yüzleri güldürse de alışkanlıkların dönüşü ile her şey eski haline aynı hızla ve hatta bazen birkaç kilo fazlasıyla kavuşur.

 

Kısa sürede amaçsız ve emeksiz bir bekleyişle fazla kilolardan kurtulmak yalnızca hayal edilebilir. Azim kilo vermede ilk anahtardır. Perhiz yapmadan, kalorisi düşük kişisel programlarla, egzersiz desteğiyle, fazla kilolardan kurtulmak güçlü bir iradenin gölgesinde kalıcı sonuca ulaşmada en kestirme yol olacaktır.Diyet ve Beslenme

Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Diyet

Karın Yağlarından Kurtulmak İçin Diyet

Karın Yağları Diyeti Nasıl Olur?   Karın bölgesinde bulunan yağların oluşturduğu ve toplumda göbek olarak hitap edilen ve herkesin kurtulmak istediği bu sorundan basit ve kesin bir şekilde kurtulabilirsiniz. Yapılması gerekenleri sıralamadan önce herhangi bir cerrahi işlem ile yağ aldırma durumuna genellikle gerek olmadığını söylemek gerekir. Yapılması gerekenler çok etkilidir.   Şekerden Kurtulmak   Öncelikle şeker tüketiminden vazgeçilmesi...
Kafein Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kafein Kilo Vermeye Yardımcı Olur Mu?

Kahve sabahları güne başlamak için harika bir ilk içecektir. Özellikle soğuk kış aylarında dışarıdaysanız içinizi ısıtmada sizi güne dinç bir şekilde hazırlamada oldukça başarılıdır. Fakat kahve gibi kafeinli içecekler sizin kilo vermenize de yardımcı olabilir.   Kafein kilo vermeye nasıl yardımcı olmaktadır?   Bu konuda yapılan araştırma bulgularına göre kafein kilo vermede şöyle bir etkiye sahiptir:   Kafein metabolizmayı hızlandırmakta ve...
Yemek.com Etimek Tarifi

Yemek.com Etimek Tarifi

  Kızım yeni okulundaki arkadaşlarını ilk kez evimizde ağırlamak istedi. Heyecanı yüzünden okunuyordu. Belli ki onlarla arkadaşlığını pekiştirip sıcak bir bağ kurmak için can atıyordu. Onun heyecanı ister istemez bana da yansıdı. Elbette işin bana düşen kısmı onlara sevecekleri yiyecekler hazırlamaktı. Hemen internetin başına geçtim. Yemek.com’da bulduğum etimek tatlısı tam da onların keyfini yerine getirecek cinstendi. Hem lezzeti hem de görüntüsü...
Osteoporoz İçin En İyi Besinler, Diyet Önerileri

Osteoporoz İçin En İyi Besinler, Diyet Önerileri

Osteoporoz kemiklerde kalsiyum kaybına bağlı olarak gelişen bir kemik hastalığıdır. Osteoporoz sorununu yaşayan kişilerde kemik kırılmaları daha çok görülür. Özellikle kilolu kişiler daha riskli bir grupta yer almaktadır. Osteoporoz yaşlı insanlarda yaygın görülen bir sorundur. Osteoporoz kalsiyum eksikliğinden kaynaklandığı için kemik sağlığını sağlamak konusunda kalsiyum minerali önemlidir.   Kalsiyum içeren besinler tüketilmelidir   Mozarella,...
En İyi Antioksidan Besinler / Sebzeler

En İyi Antioksidan Besinler / Sebzeler

Bir insanın sağlıklı bir yaşam sürmesi için antioksidanlara ihtiyacı vardır. Antioksidanlar vücut içinde hücrelere zarar veren, hastalıklara yol açan serbest radikallere karşı vücudu korurlar. Vücudun ihtiyaç duyduğu bu antioksidanları besin yoluyla almak mümkündür. Antioksidan yönü güçlü besinler bizi hastalıklara karşı korur, cildin yaşlanmasını yavaşlatarak daha uzun süre genç kalmayı sağlar. Peki antioksidan yönü en güçlü besinler hangileridir?...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu