Bebeklerin Cilt Bakım Ürünleri

Bebeklerin Cilt Bakım Ürünleri

Bebek ve küçük çocukların cilt bakımında losyonlar:

Birçok bebekte ve küçük çocuklarda cilt kurulukları pişikler, kızarıklıklar, döküntüler olabilir. Tabi bunlar için de birçok uygun tedavi yolu bulunmaktadır.

Elbette ki bu tedaviler arasında yer alan losyonlar, kremler, merhemler arasında fark vardır. Kremler ve merhemler ağır ve yağlı olmaya daha müsaittir ve nemli tutmada daha iyidir. Hemen hemen hiç su içermezler.

Losyonlar ise yüksek düzeyde su içerirler, çok düşük yağ içeriğine sahiptirler. Çabuk buharlaşırlar.

Yeni doğan bebeğin cildi daha hassastır ve cildini korumak için yeni doğan bebeklerde kremler ve merhemler daha uygun olabilir. Çünkü losyonlar yeterince etkili olmayabilir.

Küçük çocuklarda ise kremler ve losyonlar cilt kuruluğu ve kızarıklık için daha iyi bir çözümdür.

Krem, losyon veya merhemlerin kullanımında banyo ve duştan sonra ilk 5 dk içinde cilde uygulamak uygun olacaktır.

Bebek ve küçük çocukların cilt bakımında pudralar:

Bebeklerin altı için bebek pudrası veya mısır nişastası uygulamaktan kaçınmak iyi olacaktır. Çünkü pudralar mantar oluşumunu tetikleyebilir. Ayrıca bebek pudraları bebeğin akciğerleri zarar verebilir, solunum sorunlarına yol açabilir. Bebekteki pişik soruları için veya pişiği önlemek için pişik kremi kullanmak daha faydalıdır.

Bebek ve küçük çocukların cilt bakımında sabunlar:

Yeni doğanların ve bebeklerin cildi hassastır. Bu nedenler bebeğe banyo yaptırırken sabun seçiminde dikkatli olmak gerekir. Bebek büyüyene kadar aşağıdakilerden kaçınmakta fayda vardır.

Parfüm içeren sabun, losyon ve şampuanlardan kaçınmalıdır.

Anti bakteriyel sabunlar ve losyonlardan kaçınmalıdır.

Deodorant içeren sabunlardan kaçınmalıdır.

Bebeğin giysileri parfüm ve deodorant içeren sabunlarla yıkanmamalıdır.

Bebek ve küçük çocukları cilt bakımında güneş kremleri:

Bebeklerin ciltleri çok hassas oldukları için güneş ışınlarından çabuk etkilenebilir ve çabuk yanabilir. Bebeklerin cildi için kullanılacak güneş kremlerinin ( eller ve yanaklar için ) 15 faktör ve daha üzeri olmaları önerilmektedir. Diğer yandan çok yüksek faktörlü güneş kremleri ekstradan kimyasallar içerebileceği için bebeğin cildi için tahriş edici olabilir.

Güneş yanmalarına karşı aşağıdaki önlemleri almakta fayda vardır.

Bebeğe kenarlıklı bir şapka giydirilmelidir. Kenarlıklar bebeğin boyun ve yüz kısmı için koruma sağlayabilir.

Rahat ve sıkı dokunmuş kıyafetler giydirilmelidir. Kıyafet bebeği sıkmamalıdır.

Dışarıdayken bebeği mümkün olduğunca gölgede tutmak gerekir. Ayrıca kaldırımların, kumun ve karın güneş ışınlarını kolayca yansıtabileceğini ve bebeğin cildinin de bundan kolayca etkilenebileceğini unutmamak gerekir.

Güneşin olduğu fakat bulutlu havalarda bile güneş kremi uygulanmalıdır.

Gündüz saat 10:00 – 16:00 arasında bebekleri ve küçük çocukları çok sıcak havalarda dışarı çıkarmaktan kaçınmak gerekir.

Güneşe çıkmadan 20 dk önce güneş kremi sürülmelidir.Anne ve Çocuk

Vajinal Progesteron Kullanımı Erken Doğum Riskini Azaltıyor Mu?

Vajinal Progesteron Kullanımı Erken Doğum Riskini Azaltıyor Mu?

Yapılan araştırmalara göre vajinal progesteron kullanımı kısa serviksli veya ikiz bebek bekleyen hamile kadınlarda erken doğum, hamilelik komplikasyonları ve hamilelikte ölüm gibi riskleri azaltmaktadır.   Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezine göre 37. hamilelik haftasından önce olan herhangi bir doğum olarak kabul edilmektedir. Erken doğumların bebek ölüm riskini büyük ölçüde artırdığı bilinmektedir. Erken doğum ayrıca bebeklerde uzun dönemde...
Yeni Doğan Bebek Cilt Bakımı

Yeni Doğan Bebek Cilt Bakımı

Yeni doğan bebeklerin cildi oldukça hassastır ve özel bir ilgi gerektirir. Ayrıca yeni doğan bebeklerin cilt bakımında da bazı önemli hususlara dikkat etmek gerekir. Eğer siz de yeni doğum yapmış bir anneyseniz bebeğinizin cilt bakımında aşağıdaki genel kurallara uymanızda fayda vardır. Bunun yanında birçok yeni doğum yapmış anne bebeğin göbek kordonunun bakımı, bebeğin banyosu, pişik, bebek losyonlarının güvenli olup olmadığı konularını merak...
Düşük Sonrası Tekrar Gebelik

Düşük Sonrası Tekrar Gebelik

Düşük yapmak kadınlar için baş edilmesi zor olan bir durumdur. Bir kadın için düşük sonrası süreç stresli geçebilir. Düşük yapan birçok kadının merak ettikleri konularda birisi de Düşük yaptıktan sonra ne zaman tekrar hamile kalınabilir? Tekrar hamilelik için nelere dikkat edilmeli? Düşük sonrası tekrar hamilelik için en iyi zaman nedir? gibi konular oldukça merak edilmektedir. Tüm bu soruların ve diğer merak edilenlerin yanıtını bu yazımızda...
Yulaf Ezmesi Anne Sütünü Artırıyor

Yulaf Ezmesi Anne Sütünü Artırıyor

Yulaf ezmesi tam tahıllar grubunda olan bir besindir. Yulaf ezmesi oldukça sağlıklı ve besin değeri yüksek bir besin olmasının yanında emziren anneler için anne sütünü artıran bir faydası da vardır. Emziren annelerin sağlıklı diyetinde yulaf ezmesi bulunmalıdır.   Emziren anneler için yulaf ezmesinin faydaları   1. Yulaf ezmesi oldukça besleyici bir besindir. Protein, vitamin ve mineral zenginidir. Demir, çinko, manganez ve kalsiyum açısından da zengindir....
Neden Tombul Organik Tarhana?

Neden Tombul Organik Tarhana?

Üretiminde lezzetinden asla ödün vermeden, hiçbir katkı maddesi kullanmadan, tamamen doğal ve geleneksel yöntemlerle üretim yapılmaktadır.   Tarhanamızın üretiminde; Buğday unu, taze kırmızı biber (kapya), taze domates yoğurt, nane, soğan ve hamur mayası katılarak fermantasyona bırakılır. Daha sonra kurutma ranzalarına serilerek, doğal hava sirkülasyonu ile güneş görmeden kurutulan Tombul Organik Bebek ve Çocuk Tarhanası değirmende öğütülüp...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu