Uygun Fiyata Şıklık: Kıyafet Satın Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Uygun Fiyata Şıklık: Kıyafet Satın Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Konu parasının son kuruşunu yiyecek veya kıyafete harcama kararını almaya geldiğinde, pek çok insan bir şekilde şirin yeni bir sweatshirt için heves duyduğunu itirad edecektir.Giyinme şeklimizin bizi yansıttığı düşüncesi elbette ki doğru bir çıkarım. Alışveriş yapmak gündelik hayatın curcunasında kendimizi biraz daha hissetmek için başvurduğumuz yöntemlerden birisi. Ne yazık ki, ihtiyaç duymadığımız şeyler satın almaya dayanan kötü alışkanlıklar (yeni bir kot?) maddi açıdan stres yaşamamıza yol açabilir. Öyle ki  araştırmalar da satın aldığımız her yeni ürün ile aslında daha az tatmin ve mutluluk kazandığımızı gösteriyor. Öyleyse yanıt ne? Kıyafet satın alırken tasarruf etmek için aşağıdaki 9 adımı izleyin ve ışıldamaya devam edin.


1. Daha zayıf olan yönünüz için alışveriş yapmayın: Rejim sonucunda beş kilo verdiğinizde bir ya da iki beden küçük kıyafetler satın almak, ne yazık ki büyük olasılıkla kaybedeceğiniz bir kumardır. Kilo verseniz bile, kıyafetlerin yeni vücudunuza nasıl olacağını bilmezsiniz . Bu nedenle para biriktirin ve şu anda poponuzda harika duran şeyler alın.


2. Sadece bir kez giyeceğiniz şeyleri kiralayın ya da ödünç alın: Smokin giymek zorunda olduğunuz bir durum ya da özel bir gecede giyilmesi gereken bir elbiseye ihtiyacınız varsa, bunu zevkli bir arkadaşınızdan ödünç almanızı öneririz. Fotoğrafınız çekildiğinde ve Facebook’a koyduğunuzda dürüst olalım, onu bir daha giymek istemeyeceksinizdir.


3. İndirimli ürünler satan mağazaları takibe alın: Trendyol, Boyner, Morhipo , Markafoni , Lidyana  gibi mağazalardan düzenli olarak alışveriş yapmıyorsanız  çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Çünkü  bu mağazalar önemli markaların ürünlerini perakende fiyatlarının çok altında satıyorlar.  Ayrıca indirim kuponları sayesinde(örnek: boyner indirim kuponu) birçok ürünü daha ucuza alabilirsiniz. Bu türdeki fırsatları İndirimKodlarım ve benzeri gibi kupon sitelerinde takip edebilirsiniz.


4. Trend parçalardan uzak durun: Üç ay sonra giyilmeyecek trend parçalara para harcamak büyük bir hatadır. Modası hiçbir zaman geçmeyecek klasik parçalar almaya gayret edin.


5. Kıyafet takas etme partisi düzenleyin: Her sezon başında veya sonunda, çok fazla ya da hiç giymediğiniz kıyafetleri toplayın ve arkadaşlarınızı davet ettiğiniz bir takas partisi düzenleyin. Bir arkadaşınızın üzerinde güzel durmayan harika kıyafetler bulabilirsiniz (ve satın alabilir). Ayrıca bu sayede dolabınızı temizleme şansı da elde edersiniz.


6. Bazı şeyleri sadece indirimde olduğu için almayın: Bu hataya hepimiz düştük. Sadece indirimde olduğu için bir şeyler satın alıyoruz, böylece harika bir fırsattan yararlandığımızı sanıyoruz ama sonra bunları hiç giymiyoruz. Bir ürünü gerçek fiyatından almıyorsanız, indirimli olduğu için de almak istememelisiniz.


7. Eski kıyafetlerinizde değişiklik yapın: Eski kıyafetlerinizi bağışlamadan önce, onu daha sık giyebileceğiniz bir şekle sokamayacağınızdan emin olun. Belki uzun kollu bir tişört şirin bir kolsuz tişört olabilir – veya İspanyol paça bir kotu seksi bir şorta dönüştürebilirsiniz. Bir parçayı zaten atacaksanız, önce denemeye değer.


8. Kıyafetlerinize iyi bakın: Sadece kuru temizlemeye girebilen ürünler almaktan kaçının  ve eğer böyle kıyafetleriniz varsa, kuru temizlemeye verdiğinizden emin olun! Ayrıca, kıyafetlerinizi daha uzun süre kullanmak için temizlik talimatlarına dikkat edin.


9. İkinci el elbise satan mağazalardan alışveriş yapın:  İkinci el mağazalar, ikinci el havalı tişörtler veya uygun fiyatlı elbiseler bulabileceğiniz harika yerlerdir. Birçok ünlü aslında bu dükkanların müşterisidir.


Bu ipuçlarının kıyafet satın alırken tasarruf etmenize yardımcı olacağını ve daha önemlisi nahoş göbek sarmasına veya beslenme bozukluğuna neden olacak bir başka kot satın almanızı önleyeceğini umarız.Bakım ve Güzellik

Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal güzellik deyince aklımıza gelen en önemli unsur belki de beslenme ve tabiki güzelleştiren besinler. Yediğimiz şeyler, besinler güzelliğimiz, görüntümüz üzerinde önemli etkilere sahip. Bir nevi ne yersek öyle görünürüz. Sağlıklı ve güzel bir cilt ve saçlar için beslenme konusunda bazı önemli diyet kurallarına uyulması gerekir.   Amerikalı ünlü diyetisyen Elizabeth Somer ( Eat Your Way to Happiness kitabının yazarı ) “Yediğimiz besinler gibi...
Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de Bizpoint tüm iş yerlerini, dernek, otopark gibi mekânları bulabileceğiniz bir site olduğu gibi aynı zamanda cafe, restoran, hatta şirketleri, endüstri ve sanayi alanlarını bile kapsamaktadır. Amerika, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin tüm illerinde planlanan etkinlikleri, fırsatları, kampanyaları öğrenebilirsiniz.   Bizpoint’ de tüm küçük işletmelerden büyük işletmelere, bireysel profillere kadar geniş bir yelpazeye...
Saç Sorunlarına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Saç Sorunlarına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Eğer saçlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız unu doğal yollarla çözmeniz pek ala mümkündür. Saçlarınız için kullanacağınız bazı esansiyel yağlar bu konuda size çözüm olabilir. Bugün doğal güzellik endüstrisinde bu tür yağlar yaygın bir şekilde kullanılmakta ve saç sorunlarına çözüm olmaktadır. Saçlarınızda yağlanma mı var, saç gözenekleriniz mi tıkandı, saçarlınız kırılıyor mu, cansız mı görünüyor? Bu esansiyel yağlarla çözüm...
En İyi Güzellik Besinleri

En İyi Güzellik Besinleri

Cilt güzelliğinde tüketilen besinlerin önemli bir rolü vardır. Besinler vücudu içerden besledikleri gibi cildi de hem içten hem de dıştan besler. Bazı besinler vardır ki bunlar tam bir güzellik besinleridir. Siz de cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde olumlu etkiler yapan bu güzellik besinlerini öğünlerinizde ihmal etmeyin.   Beslenme yetersizlikleri besin eksiklikleri ciltte, saçlarda ve tırnaklarda olumsuz yönde değişikliklere neden olur....
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Yaşadığınız saç sorunlarını bertaraf etmek için yapmanız ve yapmamanız gereken birçok şey vardır. Aşağıdaki 8 öneriyi dikkate alarak daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz.   Yastık kılıfınızı iyi seçin   Uyurken başınızı koyduğunuzun yastık kılıfını iyi seçin. İpek veya saten yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bu yastık kılıfları saçlarınızdaki kırılmaları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kumaşlar yumuşaklığı ve...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu