Uygun Fiyata Şıklık: Kıyafet Satın Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Uygun Fiyata Şıklık: Kıyafet Satın Alırken Tasarruf Etmenin Yolları

Konu parasının son kuruşunu yiyecek veya kıyafete harcama kararını almaya geldiğinde, pek çok insan bir şekilde şirin yeni bir sweatshirt için heves duyduğunu itirad edecektir.Giyinme şeklimizin bizi yansıttığı düşüncesi elbette ki doğru bir çıkarım. Alışveriş yapmak gündelik hayatın curcunasında kendimizi biraz daha hissetmek için başvurduğumuz yöntemlerden birisi. Ne yazık ki, ihtiyaç duymadığımız şeyler satın almaya dayanan kötü alışkanlıklar (yeni bir kot?) maddi açıdan stres yaşamamıza yol açabilir. Öyle ki  araştırmalar da satın aldığımız her yeni ürün ile aslında daha az tatmin ve mutluluk kazandığımızı gösteriyor. Öyleyse yanıt ne? Kıyafet satın alırken tasarruf etmek için aşağıdaki 9 adımı izleyin ve ışıldamaya devam edin.


1. Daha zayıf olan yönünüz için alışveriş yapmayın: Rejim sonucunda beş kilo verdiğinizde bir ya da iki beden küçük kıyafetler satın almak, ne yazık ki büyük olasılıkla kaybedeceğiniz bir kumardır. Kilo verseniz bile, kıyafetlerin yeni vücudunuza nasıl olacağını bilmezsiniz . Bu nedenle para biriktirin ve şu anda poponuzda harika duran şeyler alın.


2. Sadece bir kez giyeceğiniz şeyleri kiralayın ya da ödünç alın: Smokin giymek zorunda olduğunuz bir durum ya da özel bir gecede giyilmesi gereken bir elbiseye ihtiyacınız varsa, bunu zevkli bir arkadaşınızdan ödünç almanızı öneririz. Fotoğrafınız çekildiğinde ve Facebook’a koyduğunuzda dürüst olalım, onu bir daha giymek istemeyeceksinizdir.


3. İndirimli ürünler satan mağazaları takibe alın: Trendyol, Boyner, Morhipo , Markafoni , Lidyana  gibi mağazalardan düzenli olarak alışveriş yapmıyorsanız  çok şey kaçırıyorsunuz demektir. Çünkü  bu mağazalar önemli markaların ürünlerini perakende fiyatlarının çok altında satıyorlar.  Ayrıca indirim kuponları sayesinde(örnek: boyner indirim kuponu) birçok ürünü daha ucuza alabilirsiniz. Bu türdeki fırsatları İndirimKodlarım ve benzeri gibi kupon sitelerinde takip edebilirsiniz.


4. Trend parçalardan uzak durun: Üç ay sonra giyilmeyecek trend parçalara para harcamak büyük bir hatadır. Modası hiçbir zaman geçmeyecek klasik parçalar almaya gayret edin.


5. Kıyafet takas etme partisi düzenleyin: Her sezon başında veya sonunda, çok fazla ya da hiç giymediğiniz kıyafetleri toplayın ve arkadaşlarınızı davet ettiğiniz bir takas partisi düzenleyin. Bir arkadaşınızın üzerinde güzel durmayan harika kıyafetler bulabilirsiniz (ve satın alabilir). Ayrıca bu sayede dolabınızı temizleme şansı da elde edersiniz.


6. Bazı şeyleri sadece indirimde olduğu için almayın: Bu hataya hepimiz düştük. Sadece indirimde olduğu için bir şeyler satın alıyoruz, böylece harika bir fırsattan yararlandığımızı sanıyoruz ama sonra bunları hiç giymiyoruz. Bir ürünü gerçek fiyatından almıyorsanız, indirimli olduğu için de almak istememelisiniz.


7. Eski kıyafetlerinizde değişiklik yapın: Eski kıyafetlerinizi bağışlamadan önce, onu daha sık giyebileceğiniz bir şekle sokamayacağınızdan emin olun. Belki uzun kollu bir tişört şirin bir kolsuz tişört olabilir – veya İspanyol paça bir kotu seksi bir şorta dönüştürebilirsiniz. Bir parçayı zaten atacaksanız, önce denemeye değer.


8. Kıyafetlerinize iyi bakın: Sadece kuru temizlemeye girebilen ürünler almaktan kaçının  ve eğer böyle kıyafetleriniz varsa, kuru temizlemeye verdiğinizden emin olun! Ayrıca, kıyafetlerinizi daha uzun süre kullanmak için temizlik talimatlarına dikkat edin.


9. İkinci el elbise satan mağazalardan alışveriş yapın:  İkinci el mağazalar, ikinci el havalı tişörtler veya uygun fiyatlı elbiseler bulabileceğiniz harika yerlerdir. Birçok ünlü aslında bu dükkanların müşterisidir.


Bu ipuçlarının kıyafet satın alırken tasarruf etmenize yardımcı olacağını ve daha önemlisi nahoş göbek sarmasına veya beslenme bozukluğuna neden olacak bir başka kot satın almanızı önleyeceğini umarız.Bakım ve Güzellik

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri   El ve tırnak güzelliğinde ojelerin ayrı bir yeri vardır. Hanımların vazgeçilmezi olan ojeler her sezon farklı renklere bürünmekte ve birbirinden güzel tonları ile hanımları bakımlı ve bir o kadar dikkat çekici ellere kavuşturmaktadır. Sonbaharın trend oje renkleri ve ojeler kullanılarak yaratılan desenleri gelin birlikte inceleyelim.   Mat Ojeler   Sonbaharın en gözde ojeleri mat ojelerdir. Mat ojeler parlak ojeler yanında...
Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık Saçlar İçin Çözümler   Saç türü olarak bakımı ve şekle girmesi en zor saçlar kabarık saçlardır. Özellikle kıvırcık veya dalgalı olup çok fazla kabaran bir saçınız varsa, her gün saçınızla boğuşmanızı engelleyecek önerilerimiz var. Kabarık saçlar için onlarca kozmetik ürün olsa da uygulayacağınız önereceğimiz bazı yöntemlerle kabarık saçlarınızla baş edebilirsiniz. İri Dişli Taraklar Kullanın   Saçlarınızın çok daha...
Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler

Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler

Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler   Kışın kendini göstermeye başladığı günümüzde soğuyan havalar vücut ısısını azaltmakta ve kan dolaşımını yavaşlatarak ter ve yağ bezlerinin daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Kan dolaşımının yavaşlaması ise cildin ihtiyacı olan besin alımını zorlaştırır ve neticede cilt kuruluğu başlar. Yağ kaybeden cilt kızarmaya, kaşınmaya ve renk değiştirmeye başlayarak hassaslaşır. Koruyucu...
İçinizden Gelen Gizli Bir Güzellik Bymoshe.com

İçinizden Gelen Gizli Bir Güzellik Bymoshe.com

Saatlerimizi hatta günlerimizi ayırdığımız, üzerinde türlü türlü değişiklikler yaparak hazır hale getirdiğimiz şık kombinlerimizin sizce de bir eksiği yok mu?   Kadınların vazgeçilmezi olan iç giyim, yalnızca günlük kombinlerimizde değil, davetlerimizde hatta yatak odalarımızda bile oldukça belirleyici ve dikkat çekici bir kategoridir. Kusursuz abiyelerimizin ince astarlarından dikkat çeken çamaşır izi, şık şifon gömleklerimizden beliren potlu...
Kombinlerimizin Kurtarıcısı Pantolon Modelleri

Kombinlerimizin Kurtarıcısı Pantolon Modelleri

Kadınlar, yaptıkları kombinlerin kurtarıcısı olarak genelde pantolonu seçerler. Çoğunlukla, her duruma uygun klasik ya da spor pantolonlar giyimimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. İş hayatında, spor giyimimizde, tatilde, piknikte kısacası hayatımızın her anında bizimledir. Rahatlık ön planda olduğu zaman, ilk tercih edilen pantolon giymektir. İş hayatında, klasik giyim genelde zorunlu olduğu için de bayanlar sıklıkla pantolon giymeyi tercih ederler. Tatilde bile...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu