Makyajda Fırçalar Nasıl Seçilmeli?

Makyajda Fırçalar Nasıl Seçilmeli?

Makyajı profesyonel ve doğru yapabilmek doğru fırçaları seçmek ve kullanmaktan geçer. Doğru bir fırçayı seçmek için de aşağıdaki temel hususlara dikkat etmenizde fayda vardır:

Fırça seçiminde genel ipuçları

1. Eğer doğal kıllardan yapılmış bir fırça arıyorsanız bunları genelde profesyonel makyaj ürünleri satan mağazalarda bulabilirsiniz. Çoğu kozmetik mağazalarında ise genelde sentetik fırçalar satılır. Daha profesyonel bir makyaj istiyorsanız doğal kıllardan oluşan fırçaları tercih etmelisiniz. Çünkü bu fırçalarla daha kolay ve daha doğru uygulamalar yapabilirsiniz.

2. Sentetik fırçaların kılları dökülmeye daha yakındır. Fırça seçerken buna dikkat etmelisiniz. Doğal fırçalar daha dayanıklıdır ve uzun yıllar kullanabilirsiniz.

3. Fırça alırken kıllarının sağlam bir şekilde tutturulmuş olmasına dikkat edin. Çabucak kopacak, dökülecek fırçalardan kaçının.

Fondöten fırçası: Fondöten fırçası fondöteninizin cildinize daha porselen görünüm vermesini sağlar. Hem fondöteninizin çabuk bitmemesini sağlar hem de daha temiz uygulama yapmanızı sağlar. Fondöteninizi elinizle uygulamayın. Aksi halde eliniz fondöteni emeceği için fondöteninizin daha çabuk bitmesine yol açar.

Pudra fırçası: 2 çeşit pudra fırçası bulunur. Biri sık kıllardan oluşan geniş ve büyük bir fırça; diğeri de geniş ve orta sıklıkta olan fırçadır. Pudra fırçasını seçerken hangi şekilde kullanacağınızı düşünmelisiniz. Eğer makyajınızın parlamasını önlemek için bir pudra kullanıyorsanız ( transparan pudra gibi ) sık kıllardan oluşan geniş bir pudra fırçası tercih etmelisiniz. Eğer pudrayı koyu renkte tercih ediyorsanız orta sıklıkta olan bir fırçayı tercih edebilirsiniz.

Allık fırçası: Allık fırçanızı seçerken pudra fırçası ile karıştırmayın. Çünkü genel olarak yapılan hatalardan birisi de pudra fırçasının küçüğünün allık fırçası olarak kullanılmasıdır. Allık yüz şeklimize göre uygulanan bir makyaj malzemesidir. Bundan dolayı allık fırçasının kılları kısadan uzuna doğru eğik olmalıdır. Bu allığı daha doğal ve profesyonel uygulamanızı sağlar.

Kapatıcı fırçası: Kapatıcı ( concealer ) fırçası sert kıllardan oluşur. Kapatıcıyı elle uygulamanız hatalı bir işlem olacaktır. Çünkü göz çevrenizde uyguladığınız ürünü tamamen parmağınız emer. Dolayısıyla göz çevrenize kapatıcıyı yeterli miktarda uygulamanız engellenir. Bu yüzden bir fırça yardımıyla bu işlemi daha memnun olacağınız sonuçlarla yapabilirsiniz. Göz çevrenizdeki kusurlar daha iyi ve kolay kapatılmış olur.

Sünger aplikatör: Toz farları daha rahat uygulamanızı sağlar. Daha pratik makyajlarda tercih edilebilir. Örneğin günlük makyajda açık renkli bir farı uygulamak için kullanabilirsiniz.

Eyeliner fırçası: Eğik uçlu veya ince bir fırçadır. Bu iki fırçanın tercihini kendi rahatlığınıza göre yapabilirsiniz. Çok ince olan fırça eyeliner kirpik dibine çok ince uygulamanızı sağlar. Ama daha profesyonel bir göz makyajı yapacaksanız ( smoky eye gibi ) eğik uçlu olanı tercih edebilirsiniz.

Baz fırçası ve süpürge fırçaları: Bu fırçalar göz makyajınızda oldukça önemlidir. Baz fırçasının şekli yuvarlak ve kılları sıktır. Açık renk farlarınızı baz olarak uygularken kolaylık sağlar. Süpürge fırça ise uyguladığınız koyu renk farları dağıtmakta işe yarar ve farın çizgi ve hat oluşturmamasına yardımcı olur. Uzun, oval ve hafif darbeler uygulayabileceğiniz formda olmalıdır.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu