Kuru Saç Derisi Bakımı

Kuru Saç Derisi Bakımı

Kuru saç derisi kaşıntı, döküntü ve tahrişlere neden olabilir. Ayrıca kuru saç derisi saçları olduğundan daha mat, cansız ve sağlıksız gösterebilir. Kuru saç derisi bakımında aşağıdaki tavsiyeler oldukça işe yarayacaktır.

 

1. Saçlarınızı çok sıcak suyla yıkamayın. Ilık suyla yıkayın. Ilık su kuru saç deriniz için daha uygundur. Ayrıca çok soğuk su da saç derinizin için sağlıklı değildir. Hem çok sıcak su hem de çok soğuk su saç derinizi ve saçlarınıza zarar verir. Örneğin sıcak su saç derinizi tahriş edeceği gibi saç derinizdeki nemi de götürerek saçlarınızın daha da kurumasına neden olur.

 

2. Kuru saç derisi için uygun olan bir şampuan kullanın. Spesifik saç sorunları için üretilmiş birçok şampuanlar bulunmaktadır. Saçlarınızı her gün yıkamaktansa 2 günde 1 defa yıkayın. Bu saç derinizdeki kurumayı azaltacağı gibi saç derinizdeki nem düzeyine de zarar vermez.

 

3. Saçlarınızı şampuanlarken saç derinize hafif masaj yapar şekilde uygulayın. Saç derinizi çok sıkı ovmayın. Bu saç derinizi tahriş eder ve saçlarınızda da kırılmalara neden olur. Parmak uçlarınızla hafifçe ovun. Şampuanı bütün aç derinizi ve saçlarınıza uygulayın.

 

4. Saçlarınızı şampuanlayıp duruladıktan sonra saç kreminizi uygulayın. Saç kremi saçlarınızı ve saç derinizi nemlendirir. Saç kreminizi uyguladıktan sonra durulamadan önce birkaç dakika saçlarınızda durmasına izin verin. Sonra durulayın. Saçlarınızı ılık suyla durulayın.

 

5. Saçlarınızda saç kurutma makinesi, saç maşası, saç düzleştirici gibi gereçler kullanmayın. Bunların yaydığı sıcaklık zaten hassas olan kuru saç derinizi daha da kötüleştirebilir. Bunların yerine yumuşak bir havluyla saçlarınızın nazikçe ıslaklığını alın. Sonra kendi kendine kurumasını bekleyin.

 

6. Saçlarınızı ıslakken fırçayla taramayın. Fırça saçlarınızın daha kırılgan olmasına neden olur.

 

7. Saçlarınızı her zamanki gibi biçimlendirin. Fakat saçlarınızda çok fazla saç ürünü kullanmayın. Bu saç derinizi daha da kurutabilir ve zarar verebilir.

 

8. Saçlarınız çok soğuk ve çok sıcak havalarda yağmur, kari rüzgar ve güneşten koruyun. Şapka takın. Kapşonlu montlar giyinin.

 

9. Saçlarınızı çok sık boyamaktan kaçının. Çok sık boyamanız saç derinizi ve saçlarınızı daha da kurutur. Saçlarınızı boyatacaksanız veya kendiniz boyayacaksanız ser kimyasallar içermeyen saç boyalarını tercih edin.

 

10. Eğer tüm bu önlemlere rağmen saç derinizdeki kuruluk geçmiyorsa bir cildiye hekimine danışın. Saç derinizde dermatolojik bir sorun olabilir. Bazı durumlarda saç derisindeki kuruluk sorunun çözümünde reçeteli ilaçlar veya kremler kullanılabilmektedir.



Bakım ve Güzellik

2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...
Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal güzellik deyince aklımıza gelen en önemli unsur belki de beslenme ve tabiki güzelleştiren besinler. Yediğimiz şeyler, besinler güzelliğimiz, görüntümüz üzerinde önemli etkilere sahip. Bir nevi ne yersek öyle görünürüz. Sağlıklı ve güzel bir cilt ve saçlar için beslenme konusunda bazı önemli diyet kurallarına uyulması gerekir.   Amerikalı ünlü diyetisyen Elizabeth Somer ( Eat Your Way to Happiness kitabının yazarı ) “Yediğimiz besinler gibi...
Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de Bizpoint tüm iş yerlerini, dernek, otopark gibi mekânları bulabileceğiniz bir site olduğu gibi aynı zamanda cafe, restoran, hatta şirketleri, endüstri ve sanayi alanlarını bile kapsamaktadır. Amerika, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin tüm illerinde planlanan etkinlikleri, fırsatları, kampanyaları öğrenebilirsiniz.   Bizpoint’ de tüm küçük işletmelerden büyük işletmelere, bireysel profillere kadar geniş bir yelpazeye...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu