Kepeğe Karşı Doğal Çözümler

Kepeğe Karşı Doğal Çözümler

Kepek kaşıntıya neden olan saç derisindeki bir sorundur. Kepek sorunu yaşam boyu devam etmeyebileceği gibi kimi insanlarda kalıcı da olabilir. Kepek sorununun çözümü için birçok ürün satın alınabileceği gibi doğal çözüm yolları da bulunmaktadır. Bu doğal çözüm yolları daha ucuzdur ve evde kolaylıkla uygulanabilir.


1. Saç derinizdeki sirkülasyonu geliştirin.
Bunun için her gün temiz saçınızı fırçayla tarayın. Fırçayla taramanız hem saç derinizde sirkülasyon yaratacaktır hem de kepeği atacaktır. Bu işleme ense kısmınızdan başlayarak öne doğru tarama yaparak uygulayın. Başınızı öne doğru eğin. Daha fazla sirkülasyon için taramadan önce parmak uçlarınızla saçlarınıza masaj uygulayın. Aynı masaj işlemini tarama sonrasında da yapın.


2. Saç derinizi temiz tutun.
Kepek oluşumunu yok eden birkaç doğal yöntem vardır. Bunlardan birisi eşit miktarda su ve elma şarabı sirkesini karıştırarak pamuk yardımıyla saç derisine yedirmektir. Sulandırılmamış hamamelis de bu yöntemin yerine kullanılabilir.


Sulandırılmamış Hindistan cevizi yağı da kullanılabilir. Hindistan cevizi yağını parmak uçlarınızla saç derinize masaj yaparak yedirin. 15 dk kadar bekleyin. Sonra sıcak suyla saçınızı iyice durulayın. Bu yöntemi 6 ay kadar uygulamanız kepekten kurtulmanıza yardımcı olacaktır.


3. Beslenme alışkanlıklarınızı değiştirin.
İçinizi sağlıklı tutarsanız dışınızda sağlıklı görünür. İyi dengeli bir diyet ( bol sebze ve meyve ) zaman içinde kepeği kontrol altına almanıza yardımcı olacaktır.


4. Duş alırken saçınızdaki şampuanı son durulama esnasında bir çay kaşığı kireç suyu ile suyu karıştırarak saçınıza uygulayın ve hemen durulayın.
Bu hem kepeği önlemeye yardımcı olacak hem de saçınıza iyi bir parlaklık kazandıracaktır.


5. Gece yatmadan önce kafa derinize bebek yağı uygulayın.
Bu şekilde başınızı bir havlu ile sarın. Sabah kalkınca doğal bir şampuanla saçınızı yıkayarak durulayın. Bu işlemi kepek gidene kadar sık sık uygulayın. Bebek yağı saç derinizi yakmaz ve bebek yağı pahalı değildir.


Gece yatmadan önce uygulayabileceğiniz diğer bir yöntem şudur. Bu yöntem Hindistan’da yaygın olarak kullanılmaktadır. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 çay kaşığı kireç suyunu karıştırın ve sonra bu karışımı yatmadan önce saç derinizi masaj yaparak uygulayın. Başınızı bir havluyla sarın. Böylelikle uyurken yatak örtülerini de korumuş olursunuz. Sabah kalktığınızda doğal bir şampuanla saçınızı iyice yıkayarak durulayın.


6. Rahatlamaya çalışın.
İster inanın ister inanmayın ama stres ve endişe saçınızdaki kepeğin nedeni olabilir. Uykunuzu yeterince almaya çalışın ve küçük şeyleri kendinize dert etmemeye çalışın.

Çay Ağacı Yağı İle Kepek Tedavisi
Aspirinle Kepek Tedavisi
Saçınızdaki Kepeklenmenin Kaynağı Ne?
Saçınızdaki Kepekten Hızlı KurtulunBakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu