İdeal Gelin İçin Mükemmel Saç Modeli

İdeal Gelin İçin Mükemmel Saç Modeli

Hangi genç kız istemez ki bunu? Gün gelip de eşinizle birlikte şöminenin karşısına kurulup torunlarınıza düğün resimlerinizi gösterirken mutlulukla iç geçireceğiniz bir düğünde elbette saçlarınız da göz kamaştırsın, geceye ışıltı katsın istiyorsunuz. Öyleyse gelin saç modelinizi seçerken önerilerimize göz atmaya ne dersiniz? 

Eşiniz Size, Gelinliğiniz de Saçlarınıza Evet Desin!
Saçınız gelinliğinizle yarışmak yerine, onun güzelliğine güzellik katmalı. Örneğin modern, sade kesimli gelinliğinize düz saç çok yakışır. Kraliyet balolarından esinlenen bir gelinliğiniz varsa gösterişinizi tamamlayan model, şık ve zarif bir topuz olacaktır, ne de olsa Cemil İpekçi’nin moda defilelerinde saç tasarımcılığı yapan İlker Yavrutürk’e göre, “Tepede toplanmış, düzgün saç modelleri, her zaman havalıdır.” Helenistik tarzda, bohem bir gelinliği tercih ettiyseniz, omuzlarınıza dökülen düz saçlarınızı şenlendirecek çiçekten bir taçla gelinliğinize uygun romantik ve doğal bir tarz elde edebilirsiniz. Straplez bir gelinlikle kombinlediğiniz dalgalı ya da kıvırcık, uzun saçlarınızla herkes, son zamanların en güzel gelini olduğunuzu düşünecek.

Gelinlik modelinizin tarlatanlı olup olmadığı da saç modelinizi seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta.  Studio Kuaför Salonları\'nın kurucu ortağı Adnan Serter, “Eğer kabarık, hareketli bir gelinliğiniz varsa basık, yapışık bir model gelinliği büyük, yüzü de küçük göstereceğinden orantısızlığa neden olacaktır,” diyor ve ekliyor: “Bunun tam tersi de geçerli: Çok dar bir gelinliğiniz varsa kocaman, kabarık bir gelinbaşı alt tarafı küçük, baş kısmını da büyük göstereceğinden yine orantısızlığa neden olacaktır.”

Gecenin Işıltısı, Saçlarınızda Yansısın!
Yeni hayatınıza nasıl bir düğünle evet diyeceksiniz? Beş yıldızlı bir otel salonunda mı kutlayacaksınız büyük günü, arkadaşlarınızla birlikte şık bir gece klübünün terasında mı, yoksa bir kır düğününde sevdiklerinizle eğlenerek mi? Evet, nasıl bir düğünle evet diyeceğiniz, saç modelinizi seçerken önemli. Tüm bakışların üzerinizde olacağı resmi tarz bir düğünde, örneğin dağınık, dalgalı bir saç modelini tercih etmeniz gereksiz fısıldaşmalara yol açabilir. Bunun yerine zarif bir muz topuz, yerinde bir seçim olacaktır. Topuzunuzun zarafetini elmas ya da pırlantadan bir taçla ya da inci saç aksesuarlarıyla tamamlayarak gecenin ışıltısına ışıltı katabilirsiniz.

Sıra dışı bir düğünü tercih ettiyseniz de bırakın saçlarınız da sıra dışı olsun, rüzgârla dalgalansın, dünyaya mutluluğunuzu fısıldasın! Örneğin kır düğünü yapıyorsanız, açık bıraktığınız saçlarınızın dört bir yanına serpiştirdiğiniz rengârenk çiçeklerle eski çağlardan gelme bir prenses olabilirsiniz.

Hayallerinizi Gerçekleştirin

Güzel bir gelin olacağım diye, herkesin gittiği yoldan gidip sıradan bir saç modelini seçmeniz gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz, örneğin tüm gelinler gibi topuz modelini. Eğer öyleyse, bir kez daha düşünün! Marjinal tarzlardan bahsetmiyoruz ama üzerinize yakıştırdığınız tarz – ne kadar sıra dışı olursa olsun – başkalarınca da beğenilecektir. Büyük hareketli dalgalardan, kısa pixie tarzlarından, ense topuzlarından, minik taş ya da çiçeklerle süslenmiş kıvırcık saçlardan korkmayın!

Saçınız, Yüzünüzün Güzelliğiyle Buluşsun!

Yüzünüzde iddialı olduğunuz yönleri ön plana çıkartan bir saç modelini seçin. Oval yüzleri olanlar şanslı. Her saç şeklinin yakıştığı bu yüz tipine sahipseniz, tek yapmanız kahkülden kaçınmak. Yüzünüz yuvarlaksa, hacimli ve tepeden bir Audrey Hepburn topuzu, aradığınız model olabilir. Ayrıca yanak ve çene kısmınıza güveniyorsanız, pixie kesimlerin yüzünüzü olduğundan uzun göstereceğini unutmayın. Kare yüz şekline sahip olanlar ise katlı bir tarzı ya da bir tepe topuzunu tercih etmeliler.

Adnan Serter, kilolu veya yuvarlak hatlı gelinlerin dalgalı, bukleli modellerden ve kahkülden uzak durmaları gerektiğini söylüyor ve ekliyor: “Yandan yüze düşen düz ve koyu saç tutamları, yüzleri daha ince gösterir. Bunun tam tersi de geçerli: Çok ince ve uzun yüzlü gelinler de bukleli ve kahküllü modelleri deneyebilirler.

Yüz güzelliğini ve uzun boynu vurgulayan tepeden topuz ya da muz topuzu ise her yüz tipine yakışan, büyüleyici bir modeldir.

Saçınız Kişiliğinizi Yansıtsın

Sizi siz yapan tarzdan çok da uzaklaşmayın. Örneğin hayatınızda hiç topuz yapmadıysanız düğününüz bunu denemek için iyi bir gün olmayabilir. Gelin olarak nasıl göründüğünüz, genel tarzınızın daha vurgulu, gösterişli bir versiyonu olmalı ve en iyi özelliklerinizi ön plana çıkartmalı. Radikal değişikliklere gitmektense size yakıştığına emin olduğunuz tarza yakın modelleri tercih edin. Örneğin kısa saçlara alışkınsanız, düğün gününüz için mutlaka saçınızı uzatmanıza ya da saç eklentisi kullanmanıza gerek yok. Minik çiçeklerle süsleyeceğiniz kısa saçınızla aynı anda hem çocuksu bir sevimliliği hem de seksi bir duruşu yakalayabilirsiniz. Ya da örneğin saçlarınızı arkadan toplamaya alışkınsanız, bir kısmını toplayıp geri kalanını açıkta bırakabilir ya da yandan toplamayı tercih edebilirsiniz. Her iki modelin de oldukça romantik olduğunu belirtelim.

Saç Tipinizi Unutmayın
Belki de uzun, yumuşacık kıvrımların hayalini kuruyorsunuz. Ama eğer çok ince telli saçlarınız varsa kıvrımlar, yarım saatten fazla dayanmayacaktır. Saçınızın yapısına uygun modelleri tercih edin. Örneğin perma yaptırmam diyorsanız, dümdüz saçlarınızla kıvırcık model denemeyin ya da Brezilya fönünü tercih etmiyorsanız kıvırcık saçlarınızı düzleştirmeyin. Aksi takdirde gece son bulmadan saçınız dağılabilir.

Saçınızı Şımartın!

Hangi modeli seçerseniz seçin, saçınızı şımartmayı ihmal etmeyin. En mutlu gününüz, saçınızın da en mutlu günü olmalı. Bu yüzden en az altı ay öncesinden saç bakımınızı ihmal etmeyin. Unutmayın, modeller değişebilir ama göz alıcı parlaklıkta saçlar, her gelin saçı için olmazsa olmazdır.

Gelin dergileri, kataloglar ve web sitelerindeki yüzlerce saç modeli arasından ne istediğinize karar verdiniz, kuaförünüz de seçtiğiniz modeli onayladı ama yine de o modelin size yakışıp yakışmayacağından tam olarak emin olamıyor musunuz? Endişelenmeyin! Saç modelinizi denemek için tek yapmanız gereken, katılacağınız bir davet için benzer bir saç modeli yaptırıp size gerçekten yakışıp yakışmayacağını görmek.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu