Hangi Vitamin Ciltte Neye İyi Geliyor?

Hangi Vitamin Ciltte Neye İyi Geliyor?

Cildimizin sağlıklı ve güzel görünmesinde beslenme faktörünün ve dolayısıyla tükettiğimiz vitaminler önemli bir rolü bulunmaktadır. Özellikle belli bir yatan sonra cildimizin yaşlanma süreci hızlanır. Dolayısıyla cildimin bu sürçte iyi beslenmesine ihtiyaç vardır. Beslenme yoluyla aldığımız çeşitli vitaminlerin çeşitli faydaları bulunmaktadır. Aşağıda bazı önemli vitaminlerin cildimizde neye iyi geldiği belirtilmiştir:

 

C vitamini

 

Cildimizin sağlıklı ve güzel görünmesi için yeterli düzeyde kolajen üretimine ihtiyaç vardır. Kolajen eksikliği cildin çabuk yanmasına neden olarak, görünümünü de bozar. C vitamini ciltte kolajen üretimini destekleyen önemli bir vitamindir. Bu nedenle beslenme yoluyla C vitamini ihtiyacını giderirken cildimiz için kullandığımız bakım ürünlerinde C vitamini içeren ürünleri özellikle dikkate almamız gerekir.

 

C vitamininin önemli yönlerinden birisi de önemli bir antioksidan vitamin olmasıdır. C vitamini antioksidan özelliğiyle vücuttaki ve dolayısıyla cilde zara veren serbest radikallere arşı cildi korur.

 

C vitamini ciltteki hiperpigmentasyon üretiminde de rol oynayarak aşırı üretimini engeller ve ciltte renk bozulmalarının önüne geçmeye çalışır.

 

C vitamini yine antioksidan özelliği dolayısıyla cildin bağışıklığını da güçlendirir. Cilt dışarıdan gelen etkilere karşı daha korunaklı olur. Cildin sağlığını korur.

 

A vitamini

 

A vitamini cilde esneklik kazandıran bir vitamindir. Cildin nem ihtiyacına cevap vererek kurumasını önler. Cilt yumuşacık ve esnek olur.

 

A vitamini ciltteki yaşlanma belirtirlini yavaşlatır ve hatta iyileştirerek daha genç bir görünüm sağlamaya yardımcı olur.

 

A vitamini de tıpkı C vitamini gibi antioksidan bir vitamindir. Antioksidan yönü güçlüdür. Bu yönüyle vücuttaki ve dolayısıyla ciltteki serbest radikallerle mücadele ederek cildi korur.

 

E vitamini

 

E vitamini ciltte hücreleri korumaya yardımcı olan bir vitamindir. Cilt için önemli ve temel vitaminlerden birisidir. Özellikle cilt güzelliğine önemli katkı yapar. Bu nedenle birçok cilt bakım ve güzellik ürünlerinde E vitamini bulunmaktadır.

 

E vitamini ciltte kolajen üretimini destekler. Böylelikle cilt daha genç ve sağlıklı görünür.

 

E vitamin cildin nem düzeyine de katkı yaptığı için ciltte kurumaları önler. Kuru cildi iyileştirir. E vitamininin iltihaplanma karşıtı özelliği de bulunmaktadır.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu