Güzel Ve Bakımlı Kadının Beslenme Sırları

Güzel Ve Bakımlı Kadının Beslenme Sırları

Güzel ve bakımlı görünmek sadece iyi bir makyajla veya iyi bir cilt bakımıyla olmaz. Bunun için aslında güzellik ve bakım konusunu bir bütün içinde değerlendirmek gerekir. Bu bütünün önemli bir parçası da beslenme konusudur. Güzel ve bakımlı görünen kadınlar beslenme konusuna da önem verirler. Bunun için ne yaparlar?

Güzel ve bakımlı kadınların nasıl beslenirler?


1. Günlük öğünlerinin vazgeçilmezleri taze meyve ve sebzelerdir.
Bunun için asla taviz vermezler. Çünkü taze meyve ve sebzeler doğal antioksidan özellikleri dolayısıyla cildimizi de korurlar. Ayrıca vücudu hastalıklara karşı daha dirençli tutarak ayakta kalmasını sağlarlar. Bu antioksidan özelliklerinden dolayı cildimiz de fayda görür ve cilt daha pürüzsüz görünür. Cildimizdeki hücreleri daha canlı tutarak yaşlanmayı da geciktirirler.


Ayrıca her gün sebze ve meyve tüketimi kilolu kişilerin kilo vermelerine de olanak sağlar. Çok şekerli meyveler ( üzüm, incir, kavun ) dışında bulunan meyveleri düzenli olarak almakta fayda vardır. Çok şekerli meyveleri aşırı derecede tüketmek de kiloya yol açar.


2. Lifli gıdaları tüketmek de daha ince görünmek, sağlıklı ve güzel bir cilt için oldukça önemlidir.
Mesela yemeklerde beyaz ekmek tüketmek yerine kepekli ekmeği tercih etmelidir. Meyveleri kabuklarıyla birlikte tüketmeye özen göstermelidir.


3. Güzel ve bakımlı kadınlar yediklerine dikkat ederler.
Aşırı yağlı yiyeceklerden kaçınırlar. Doymuş yağ oranı yüksek besinlerden ve yağlardan uzak dururlar. Yemeklerde margarin ve çiçek yağı kullanmazlar. Kullandıkları yağlar iyi huylu dediğimiz doymuş yağ oranı düşük besinler ve yağlardır. Doymuş yağ oranı yüksek besinler hem çeşitli hastalıklara yol açar hem de vücudun gereğinden fazla yağlanmasına sebebiyet verir.


Bu amaçla doymuş yağ oranı düşük besinleri tüketmek gerekir. Bunun için de somon balığı, ton balığı, ceviz, keten tohumu, fındık, zeytinyağı tüketmekte fayda vardır. Bu tür yağ barındıran besinler cildin doğal güzellik kaynağıdır. Çünkü hem cildimizi korurlar hem de ciltte oluşabilecek sorunları gidermekte de aktif rol alırlar. Doymuş yağ oranı yüksek gıdalar kişide daha fazla yemek yeme hissi uyandırır. Kişi doysa bile yemek yemeye devam edebilmektedir.


Vücudun belli oranlarda da olsa yağa ihtiyacı olmakla birlikte bunun dozajını iyi ayarlamak gerekir. Yağ tüketiminde çok dikkatli olunmalıdır. Yiyecekleri kesinlikle yağda kızartmamak gerekir. Yemeklerde mayonez gibi şeylerden uzak durmak gerekir. Süt içerken yağsız veya yağ oranı düşük sütleri tercih etmelidir. Mümkünse et alırken yağsız etleri tercih etmek daha faydalıdır. Yemeklerde yağı az kullanmalı ve zeytinyağı kullanmalıdır.


Meyvelerden özellikle elma tüketmek oldukça faydalıdır. Elma birçok minerali de bünyesinde barındıran oldukça faydalı bir meyvedir. Ciltteki lekelerin giderilmesinde aktif rol oynayarak cildin daha güzel ve parlak görünmesini sağlar. Ayrıca yağlı ciltlerinden dolayı sorun yaşayan insanlara da derman olabilecek bir meyvedir.


Sağlıklı bir vücut için protein alımı da önemlidir. Güzel ve bakımlı kadınlar buna da özellikle dikkat ederler. Çünkü proteinlerin vücut için vazgeçilmez bir değeri vardır. Proteinsiz bir vücut düşünülemez. Proteinler hücrelerimizin temel yaşam kaynağıdır. Sağlıklı hücreler için de protein alımı çok önemlidir. Bunun için de balık, yumurta, kırmızı et, tavuk eti, süt ve süt ürünleri tüketimini ihmal etmemek gerekir. Etler ızgara veya haşlanmış olarak tüketilmelidir. Ayrıca proteinler kişide tokluk hissi uyandırırlar. Bundan dolayı da kişi besinleri kararında tüketir.


4. Güzel ve bakımlı kadınlar her gün bol bol su içerler.
Su cildin ihtiyaç duyduğu nemin sağlanmasında gereklidir. Susuz bir cilt zaman içinde kurumaya başlar ve çatlaklar, kırışıklıklar oluşur. Bundan dolayı günde ortalama olarak 1,5 – 2 litre su içmeyi ihmal etmemek gerekir.


5. Güzel ve bakımlı kadınlar vücudunun ihtiyacı kadar yemek yerler.
Asla gereğinden fazla yemezler. Çünkü vücut gereğinden fazla yenen besinleri yakmakta zorlanır ve bu da kiloya sebebiyet verir.


6. En önemli diğer kurallardan birisi de güzel ve bakımlı kadınlar her zaman doğal yollardan beslenirler.
Fast food beslenme tarzına hayatlarında yer vermezler.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu