Gözaltı Morlukları, Nedenleri Ve Tedavisi

Gözaltı Morlukları, Nedenleri Ve Tedavisi

Kadınların en büyük sorunlarından bir tanesi  gözaltında  oluşan morluklardır. Gözaltında oluşan bu koyu  renk, yorgun, hasta  ve kötü bir  görüntüye  neden olmaktadır.

Gözaltı morluklarının  oluşması genetiktir. Morlukların kökeni  aileye  dayanır. Gözaltında mor halkalar  bulunan  bireyin, anne ve babasında  da  bu tür halkalar mevcuttur. Genler ile kuşaktan kuşağa aktarılmıştır. Sonradan oluşan  gözaltı morlukları ise stres, yorgunluk güneş gibi faktörlere bağlı oluşur.

Gözaltı morluklarının oluşmasının nedenleri :

Astım ve  alerjisi olan bireylerin  gözaltlarında morumsu halkalar  görülmektedir.

Gözaltı dokusunda  bulunan  pigmentasyon ( renk veren hücrelerin ) yoğun olmasından  dolayı, gözaltında  koyu renk  halka görünümü oluşur.

Gözaltı kılcallarında oluşan rahatsızlık ve  kılcallardan  kan sızması ile gözaltında  morluk oluşur.

Alkol, sigara ve madde  bağımlılığı, gözaltında morluk oluşumuna  neden olur.

Yaşlılığın belirtileri arasında, gözaltında morluk oluşumu vardır.

Stres, uykusuzluk ve  aşırı yorgunluk gözaltında mor halkaların oluşmasına neden olur.

Gözaltında oluşan morluklar   tedavi edilebilir mi?

Son yıllarda  gelişen kozmetik sanayi ile birlikte,   gözaltı morluklarına çözüm olabilecek bir çok dermo-kozmetik ürün geliştirilmiştir. Bu ürünlerin düzenli kullanımı ile gözaltı morlukları iyileşebilmektedir. Fakat bu iyileşme  kişiden kişiye farklılık gösterebilmektedir. Dermo-kozmetik ürünün kullanım süresi boyunca  morluklar  yok olmakta ve ürün kullanımının kesilmesi ile  morluklar yeniden oluşmaktadır.

Gözaltı morluklarının tedavisinde  en etkili yöntem lazer  tedavisidir. Lazer  tedavisinin etkili olamadığı ileri düzeyde morluklarda  ameliyat tek çözümdür. Lazer  tedavisinde etkili sonuç bir kaç seans  ile gerçekleşir ve gözaltının sağlıklı görünüme kavuşması için 1-2  ay geçmesi  gerekmektedir.

Gözaltı morluklarının  yanı sıra  torbalanma da  varsa  eğer, o bölgede  bulunan yağ dokularının  yerleri değiştirilerek , sağlıklı bir  görünüm  elde  edilebilir.

Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar ise ;

Makyajınızı temizlemeyi ihmal etmeyin.

Uyku düzeninize  dikkat edin.

Günde  en az 2 litre  su tüketin ve  vücudunuzun  nemini dengelemeye çalışın.

Sigara içilen ortamlardan uzak durun.

Bol meyve  ve  sebze  tüketin.

Göz çevresi için kullandığınız kozmetik ürünlerin yağsız olmasına  dikkat edin.

Gözaltında oluşan yağ  bezelerini sıkmayın

Gözaltı morluklarına  uygulanan  bitkisel yöntemler; Lavanta  ve  papatya çayını kaynatıp, soğumaya  bırakın. Soğuyan lavanta ve  papatya  çayını pamuk  yöntemi ile  göz kapaklarınıza  uygulayın.

Salatalık suyu da  gözaltı halkalarına iyi gelmektedir. Pamuk yardımı ile  salatalık suyunu gözkapaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Kaynak: www.annelikhayatim.comBakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu