Göğüs Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Göğüs Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Göğüs bakımı kadınların özellikle dikkat etmesi gereken hususlardan birisi. Hem sağlık hem de estetik görünüm bakımından göğüs bakımı konusunda bazı dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. 

Göğüs bakımı ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler


1. En önemli konu kadınları da oldukça tedirgin eden göğüs kanseri vakalarıdır. Bu amaçla kadınlar ilk önce düzenli olarak göğüslerini herhangi bir şişlik beze var mı diye kontrol etmeliler ve özellikle belli bir yaştan sonra düzenli hekim kontrollerini yaptırmalıdırlar.


2. Göğüs bakımında dikkat edilecek diğer bir husus kullanılan sütyenin seçimidir. Sütyen seçimi oldukça önemli bir konudur. İyi bir sütyen ne büyük ne de dar olmalıdır. Sütyenin buruşması ve katlanması onun büyük olduğunu gösterir. İyi bir sütyen göğüslerin sarkmasını da geciktirici bir etki yapar. İyi bir sütyen alttan göğüslere iyi bir destek sağlar. Sütyeni düzenli olarak kullanmak gerekir.


3. Göğüs bakımı için göğüslerin temizliği konusu da çok önemlidir. Göğüsler düzenli olarak temizlenmelidir. Banyo yaparken göğüslere çok soğuk olmayan suyla dairesel hareketlerle masaj yapmak göğüsleri daha diri, canlı tutar ve deriyi sıkılaştırır. Banyo sonrası göğüslere nemlendirici kremle masaj yapmak da göğüs derisini daha canlı ve yumuşak yapar.


4. Kişinin duruş şekli de göğüslerin görünümü etkiler. Genelde karnı içeri doğru ve sırtı eğik bir şekilde duran kadınlarda göğüsler daha sarkık durur. Bu amaçla vücut olabildiğince dik durmalı ve buna dikkat edilmelidir.


5. Güzel göğüsler için önemli bir konuda düzenli olarak egzersiz yapmaktır. Egzersizler içinde plates ve yoga yapmak ve çok ağır olmamak şartıyla ağırlık çalışmaları yağmak göğüsleri daha dik tutacak ve sarkmaları geciktirecektir. Bunlar ayrıca göğüs sağlığına da olumlu etki ederler.


6. Emziren anneler de göğüs bakımlarına dikkat etmelidir. Çünkü kimi durumlarda emzirmeden kaynaklanan meme başı tahrişleri ve memelerde çatlaklar olabilmektedir. Bu amaçla her emzirmeden sonra memeyi temiz suyla temizlemek ve temiz bir şeyle kurulamak gerekir. Ayrıca çatlaklara karşı hekimin önereceği çatlak giderici kremler kullanmak faydalı olacaktır.


7. Güzel göğüslere sahip olmak göğüslerde kırışıklıkların olmaması demektir. Tabi doğal yaşam süreci içinde zamanla kırışıklıklar olacaktır. Fakat bunları geciktirmek ve daha pürüzsüz göğüslere sahip olmak mümkündür. Bu konuda kişinin uyuma pozisyonu da önemlidir. Özellikle kadınların gece uyurken yan uyuma pozisyonunda uymaları göğüs aralarındaki kırışıklıkların oluşmasına ve artmasına sebebiyet verir. Bu amaçla en iyi uyku pozisyonu sırt üstü yatış pozisyonudur. Fakat bu belirtilen uyku pozisyonu hamile kadınlar için geçerli değildir. Hamile kadınlar için en iyi uyku pozisyonu sol yana uyku pozisyonudur.


8. Göğüs bakımı için ayrıca kilo kontrolünü de iyi yapmak gerekir.
Yani bir kadının genelde aynı kilosunu koruması ve sık kilo alıp vermememsi ideal olandır. Çünkü kilodaki sık değişimler göğüslerin sarkmasına da yol açabilen bir etkendir.


9. Göğüs bakımı için göğüsleri güneşin yakıcı etkilerinden de korumak gerekir.
Güneşin zararlı etkilerine karşı göğüslere koruyucu krem sürmek de faydalı olacaktır.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu