Etkili Vücut Bakımı

Etkili Vücut Bakımı

Vücut bakımı birçok unsuru içinde bulundurmaktadır. Vücut bakımını cilt bakımından, hijyen kurallarından, sağlıklı ve dengeli beslenmeden, egzersizden ve uyku düzeninden ayrı düşünemeyiz. Dolayısıyla bu unsurlarda yapılacak düzenlemeler etkili bir vücut bakımı anlamına da gelecektir.

 

Vücut bakımında cildiniz için şunları yapabilirsiniz:

 

1. Yüzünüzü günde 2 defa yıkayın ve ılık su ve hafif doğal bir sabun kullanın. Yüzünüze hafif masaj yapar şekilde dairesel hareketlerle yüzünüzü yıkayın.

 

2. Yüzünüzü yıkadıktan sonra içeriğinde benzoil peroksit bulunan bir otc losyon uygulayın.

 

3. Cildinizi korumak için güneşten koruyucu krem kullanın. Evden çıkmadan 12 – 20 dk. önce, özellikle güneşli havalarda, güneş kremini uygulayın. Bu cildinizi güneşin zararlı etkilerinden koruyacaktır.

 

4. Cildinizi zaman zaman ölü cilt hücrelerinde arındırarak yenileyin. Bunun için exfoliasyon yani peeling işlemi uygulayabilirsiniz. Peeling işleminde ölü cilt hücrelerini atarak cildinizi yenilersiniz. Cildiniz daha taze ve genç görünür.

 

5. Cildinizi mutlak nemlendirin. Çünkü cildimiz dıştan gelen etkilere çok açıktır ve çabuk kuruyabilir ve tahriş olabilir. Bu nedenle cildinizi uygun bir nemlendiriciyle nemlendirin. Cildiniz daha pürüzsüz görünür. Her banyo sonrasında yüzünüzün yanında vücudunuzu da nemlendirin.

 

6. Zaman zaman cildinizde tüylenmeler olabilir. Oluşan fazla bu tüyler kötü bir görüntü verir. Bunun için çeşitli kıl alma yöntemlerini deneyerek vücudunuzdaki istenmeyen tüylerden kurtulun. Bunun için kıl dökücüler kullanabilir, tıraş olabilir, ağda yöntemini kullanabilir veya iğneli veya lazerli epilasyon yöntemlerini deneyebilirsiniz.

 

Vücut bakımınız için diyetinizde şunları yapabilirsiniz:

 

1. Doğru beslenin ve doğru besinleri tüketin. Bu şekilde vücudunuzu ve cildinizi de koruyabilirsiniz. Diyetinizde antioksidan yönü güçlü besinlere yer verin. Kalsiyum, E vitamini ve C vitamini içeren besinleri bolca tüketin. Bu vitaminler yönünden bir eksiklik yaşıyorsanız hekiminizin tavsiyesiyle multivitamin desteği de alabilirsiniz.

 

2. Yüksek düzeyde yağ, şeker ve trans yağ içeren besinlerden uzak durun.

 

3. Daha fazla sebze ve meyve tüketin. Tam tahılları, fasulyegilleri ve ceviz, fındık gibi kabuklu yemişleri ihmal etmeyin. Yağsız et tüketin. Yağsız veya düşük yağlı süt ve süt ürünlerinden beslenin.

 

4. Gün içinde bol su için. En az 8 – 10 bardak su için. Bu vücudunuzun sıvı ihtiyacını karşılayacaktır. Cildiniz de nem ihtiyacını karşılar. Vücut sisteminiz daha iyi çalışır.

 

Vücut bakımınız için egzersiz yapın ve uykunuza dikkat edin:

 

1. Vücut bakımınızda haftada mutlaka birkaç gün egzersiz yapmanız önemlidir. Egzersizinizi günlük ortalama 30 dk olarak yapın.

 

2. Yürüyüş, koşu, yüzme ve bisiklet binme gibi kardiyovasküler ve aerobik egzersizler yapın. Bu vücudunuzu ve cildinizi sağlıklı tutacağı gibi daha biçimli bir vücuda sahip olmanızı sağlar.

 

3. Gün içinde daha hareketli olun. Asansör yerine mümkünde merdivenleri tercih edin. Yakın yerlere yürüyerek gidin. Bahçe işleriyle uğraşın. Dans edin.

 

4. Dinlenmenize mutlaka dikkat edin. Uykunuzu yeterince alın. Sağlıklı bir vücut için yeterli ve kaliteli bir uyku önemlidir. Gece uykunuzu en az 7 – 8 saat uyuyun.Bakım ve Güzellik

2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...
Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal güzellik deyince aklımıza gelen en önemli unsur belki de beslenme ve tabiki güzelleştiren besinler. Yediğimiz şeyler, besinler güzelliğimiz, görüntümüz üzerinde önemli etkilere sahip. Bir nevi ne yersek öyle görünürüz. Sağlıklı ve güzel bir cilt ve saçlar için beslenme konusunda bazı önemli diyet kurallarına uyulması gerekir.   Amerikalı ünlü diyetisyen Elizabeth Somer ( Eat Your Way to Happiness kitabının yazarı ) “Yediğimiz besinler gibi...
Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de Bizpoint tüm iş yerlerini, dernek, otopark gibi mekânları bulabileceğiniz bir site olduğu gibi aynı zamanda cafe, restoran, hatta şirketleri, endüstri ve sanayi alanlarını bile kapsamaktadır. Amerika, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin tüm illerinde planlanan etkinlikleri, fırsatları, kampanyaları öğrenebilirsiniz.   Bizpoint’ de tüm küçük işletmelerden büyük işletmelere, bireysel profillere kadar geniş bir yelpazeye...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu