En Fazla 3 Dakikada Parti Makyajınızı Yapabilirsiniz

En Fazla 3 Dakikada Parti Makyajınızı Yapabilirsiniz

Kimin makyaja zamanı vardır?

Aslına bakarsanız sizin! Şenlikli bir parti, her gün sürdüğünüz rujdan daha fazla makyaj yapmayı gerektirir ve hem yüzünüzü canlandırıp hem de birkaç dakika içerisinde sokak kapısında olmanız şaşırtıcı derecede kolaydır.

İşin sırrı: Her zamanki doğal görüntünüzle oynamak yerine en güzel yanınızı –dudaklarınız, yanaklarınız ya da gözleriniz olabilir - öne çıkartacak şekilde makyaj yapmak.

“Bir yanınızı öne çıkarmak sizi parıltılı, dinç, güzel ve abartısız gösterecektir,” diyor ünlülerin makyaj uzmanı Maria Verel.

Şimdiye kadar hep iltifat almış bir yönünüzü seçin, önerisinde bulunuyor Verel. Sonra da kıyafetinizi seçmek için harcadığınızdan daha kısa sürede sade ve güzel bir görüntüye ulaşmak için şu adımları takip edin.

Coşkulu Dudaklar

1. Parlak rujları tercih edin.

“Parlak rujlar dudakları öne çıkartır,” diyor New Yorklu makyaj sanatçısı Joette Balsamo. “Parlak renkler dikkat çekicidir, koyu renkler ise gizleyici.” Dudaklarınızı öne çıkartmak için, doğal tonunuzdan 1-2 ton daha parlak rujları tercih edin.

Eğer yeterince cesursanız, pembe tonlarda rujları tercih edin. Hafif mercan tonları açık renk tenleri tamamlar, vişne kırmızıları orta tonlardaki ciltlere yakışır, kızılcık tonları ise en çok koyu renkli ciltlere gider, diyor Balsamo.

2. Toz pudra kullanın.

Rujunuzun dayanıklı olması (ve renginden kaybetmemesi) için, ruj sürmeden önce dudaklarınıza pudra sürün, diyor Verel.

3. Dudak fırçası kullanın.

Dudak fırçası, doğrudan tüpten ruj sürmeye göre daha fazla kontrol imkânı verir. Böylelikle daha eşit bir dağılım ile daha düzgün bir çizgi elde edebilirsiniz, bu da parlak tonlarda özellikle önemli.

4. Diğer bölgelerde hafif makyajı tercih edin.

Dikkatleri dudaklarınıza çekmek için, göz farını ve rimeli belli belirsiz sürün. Cildinizin sıcak görünmesi için de bronzlaştırıcı pudrayı yüzünüzün tamamına uygulayın.

Neşeli Yanaklar

1. Allık renginizi bulmak için yanaklarınızdan makas alın.

Size en çok yakışan allık rengi, yüzünüzün doğal kızarıklığına benzeyendir, diyor Balsamo. Eğer cildiniz koyuysa ve hiç kızarmıyorsa, parlak fuşya renginde allıkları tercih edin, yanağa uyguladığınızda hafif pembe görünecektir. Krem allık yerine toz allıkları tercih edin, çünkü toz pudra daha kolay ve çabuk uygulanabilir.

2. Allığı elmacık kemiklerinize sürün.

Yumuşak kıllı bir allık fırçasını pudraya yedirin, fazlalıkları almak için allık fırçasının sapına hafifçe vurun. Gülümseyin ve fırçayı elmacık kemiklerinize dairesel hareketlerle uygulayın.

3. Biraz parlaklık ekleyin.

Elmacık kemiklerinizin üzerine (kapatıcıyı sürdüğünüz gözaltınızın aşağı kısmına) parmaklarınızla parlaklık veren toz highlighter uygulayın. Bu, görünüşünüze hafif bir parlaklık katmakla kalmayacak, aynı zamanda elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartarak yüzünüzün daha ince görünmesini de sağlayacaktır, diyor Balsamo.

4. Dudaklarınızı ve gözlerinizi hafif parlatın.

Hafif pembe tonlarında rujlar ya da dudak parlatıcıları, odağın yanaklarda olmasını engellemeden dudaklarınızın da güzelliğini öne çıkartacaktır. Gözlerinize de parlak bej far sürdükten sonra maskarayla kirpiklerinizi kıvırın.

Şenlikli Gözler

1. Renksiz parlak farlardan sürün.

Yumuşak kıllı bir fırçayla parlak bej - altın rengi ya da şeftali rengi farı göz kapaklarınızın tamamına uygulayın. Bu hafif parlaklık gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

2. Gözlerinizin biçimini vurgulamak için kalem çekin.

Küçük bir eyeliner fırçasını hafifçe ıslatın ve mat siyah bir fara sürün. (Islak far göz kapaklarına daha kolay sürülür ve göz kaleminden daha doğal görünür.) Gözünüzün iç köşesinden başlayarak fırçayı üst kirpik çizginizin tamamına uygulayın. Kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlamak için, farı kirpik köklerinize doğru itin. Alt çizgiye kalem sürmekle uğraşmayın, diyor Verel. Gözlerinizin olduğundan küçük görünmesine yol açabilir.

3. Çizgiyi yayın.

Daha doğal bir görünüm için, bir pamuk parçası yardımıyla çizgiyi yayın.

4. Kirpikleri kıvırın ve uzatın.

Gözlerinizi büyük ve canlı göstermek için kirpiklerinizi kıvırın. Siyah bir rimelin ucunu kirpik köklerine bastırın, sonra da fırçayı hareket ettirerek rimeli sürün. Sonra da kirpiklerinizi uzun göstermek için, rimeli kirpik uçlarınıza uygulayın.

5. Dudak ve yanaklarınız için pembeyi tercih edin.

Göz alıcı kirpiklerinizle biçimli gözlerinizi şeffaf pembe ruj veya dudak parlatıcısı ve şeffaf krem allıkla dengeleyin. Bu, yüzünüzü canlı göstermekle kalmayıp aynı zamanda şenlikli gözlerinizle abartılı görünmemenizi de sağlayacaktır.Bakım ve Güzellik

Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal Güzellik İçin En İyi Besinler

Doğal güzellik deyince aklımıza gelen en önemli unsur belki de beslenme ve tabiki güzelleştiren besinler. Yediğimiz şeyler, besinler güzelliğimiz, görüntümüz üzerinde önemli etkilere sahip. Bir nevi ne yersek öyle görünürüz. Sağlıklı ve güzel bir cilt ve saçlar için beslenme konusunda bazı önemli diyet kurallarına uyulması gerekir.   Amerikalı ünlü diyetisyen Elizabeth Somer ( Eat Your Way to Happiness kitabının yazarı ) “Yediğimiz besinler gibi...
Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de

Aradığınız Her Şey Bizpoint’ de Bizpoint tüm iş yerlerini, dernek, otopark gibi mekânları bulabileceğiniz bir site olduğu gibi aynı zamanda cafe, restoran, hatta şirketleri, endüstri ve sanayi alanlarını bile kapsamaktadır. Amerika, Asya, Avrupa ve Türkiye’nin tüm illerinde planlanan etkinlikleri, fırsatları, kampanyaları öğrenebilirsiniz.   Bizpoint’ de tüm küçük işletmelerden büyük işletmelere, bireysel profillere kadar geniş bir yelpazeye...
Saç Sorunlarına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Saç Sorunlarına İyi Gelen Esansiyel Yağlar

Eğer saçlarınızla ilgili sorunlar yaşıyorsanız unu doğal yollarla çözmeniz pek ala mümkündür. Saçlarınız için kullanacağınız bazı esansiyel yağlar bu konuda size çözüm olabilir. Bugün doğal güzellik endüstrisinde bu tür yağlar yaygın bir şekilde kullanılmakta ve saç sorunlarına çözüm olmaktadır. Saçlarınızda yağlanma mı var, saç gözenekleriniz mi tıkandı, saçarlınız kırılıyor mu, cansız mı görünüyor? Bu esansiyel yağlarla çözüm...
En İyi Güzellik Besinleri

En İyi Güzellik Besinleri

Cilt güzelliğinde tüketilen besinlerin önemli bir rolü vardır. Besinler vücudu içerden besledikleri gibi cildi de hem içten hem de dıştan besler. Bazı besinler vardır ki bunlar tam bir güzellik besinleridir. Siz de cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde olumlu etkiler yapan bu güzellik besinlerini öğünlerinizde ihmal etmeyin.   Beslenme yetersizlikleri besin eksiklikleri ciltte, saçlarda ve tırnaklarda olumsuz yönde değişikliklere neden olur....
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Yaşadığınız saç sorunlarını bertaraf etmek için yapmanız ve yapmamanız gereken birçok şey vardır. Aşağıdaki 8 öneriyi dikkate alarak daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz.   Yastık kılıfınızı iyi seçin   Uyurken başınızı koyduğunuzun yastık kılıfını iyi seçin. İpek veya saten yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bu yastık kılıfları saçlarınızdaki kırılmaları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kumaşlar yumuşaklığı ve...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu