En Fazla 3 Dakikada Parti Makyajınızı Yapabilirsiniz

En Fazla 3 Dakikada Parti Makyajınızı Yapabilirsiniz

Kimin makyaja zamanı vardır?

Aslına bakarsanız sizin! Şenlikli bir parti, her gün sürdüğünüz rujdan daha fazla makyaj yapmayı gerektirir ve hem yüzünüzü canlandırıp hem de birkaç dakika içerisinde sokak kapısında olmanız şaşırtıcı derecede kolaydır.

İşin sırrı: Her zamanki doğal görüntünüzle oynamak yerine en güzel yanınızı –dudaklarınız, yanaklarınız ya da gözleriniz olabilir - öne çıkartacak şekilde makyaj yapmak.

“Bir yanınızı öne çıkarmak sizi parıltılı, dinç, güzel ve abartısız gösterecektir,” diyor ünlülerin makyaj uzmanı Maria Verel.

Şimdiye kadar hep iltifat almış bir yönünüzü seçin, önerisinde bulunuyor Verel. Sonra da kıyafetinizi seçmek için harcadığınızdan daha kısa sürede sade ve güzel bir görüntüye ulaşmak için şu adımları takip edin.

Coşkulu Dudaklar

1. Parlak rujları tercih edin.

“Parlak rujlar dudakları öne çıkartır,” diyor New Yorklu makyaj sanatçısı Joette Balsamo. “Parlak renkler dikkat çekicidir, koyu renkler ise gizleyici.” Dudaklarınızı öne çıkartmak için, doğal tonunuzdan 1-2 ton daha parlak rujları tercih edin.

Eğer yeterince cesursanız, pembe tonlarda rujları tercih edin. Hafif mercan tonları açık renk tenleri tamamlar, vişne kırmızıları orta tonlardaki ciltlere yakışır, kızılcık tonları ise en çok koyu renkli ciltlere gider, diyor Balsamo.

2. Toz pudra kullanın.

Rujunuzun dayanıklı olması (ve renginden kaybetmemesi) için, ruj sürmeden önce dudaklarınıza pudra sürün, diyor Verel.

3. Dudak fırçası kullanın.

Dudak fırçası, doğrudan tüpten ruj sürmeye göre daha fazla kontrol imkânı verir. Böylelikle daha eşit bir dağılım ile daha düzgün bir çizgi elde edebilirsiniz, bu da parlak tonlarda özellikle önemli.

4. Diğer bölgelerde hafif makyajı tercih edin.

Dikkatleri dudaklarınıza çekmek için, göz farını ve rimeli belli belirsiz sürün. Cildinizin sıcak görünmesi için de bronzlaştırıcı pudrayı yüzünüzün tamamına uygulayın.

Neşeli Yanaklar

1. Allık renginizi bulmak için yanaklarınızdan makas alın.

Size en çok yakışan allık rengi, yüzünüzün doğal kızarıklığına benzeyendir, diyor Balsamo. Eğer cildiniz koyuysa ve hiç kızarmıyorsa, parlak fuşya renginde allıkları tercih edin, yanağa uyguladığınızda hafif pembe görünecektir. Krem allık yerine toz allıkları tercih edin, çünkü toz pudra daha kolay ve çabuk uygulanabilir.

2. Allığı elmacık kemiklerinize sürün.

Yumuşak kıllı bir allık fırçasını pudraya yedirin, fazlalıkları almak için allık fırçasının sapına hafifçe vurun. Gülümseyin ve fırçayı elmacık kemiklerinize dairesel hareketlerle uygulayın.

3. Biraz parlaklık ekleyin.

Elmacık kemiklerinizin üzerine (kapatıcıyı sürdüğünüz gözaltınızın aşağı kısmına) parmaklarınızla parlaklık veren toz highlighter uygulayın. Bu, görünüşünüze hafif bir parlaklık katmakla kalmayacak, aynı zamanda elmacık kemiklerinizi ön plana çıkartarak yüzünüzün daha ince görünmesini de sağlayacaktır, diyor Balsamo.

4. Dudaklarınızı ve gözlerinizi hafif parlatın.

Hafif pembe tonlarında rujlar ya da dudak parlatıcıları, odağın yanaklarda olmasını engellemeden dudaklarınızın da güzelliğini öne çıkartacaktır. Gözlerinize de parlak bej far sürdükten sonra maskarayla kirpiklerinizi kıvırın.

Şenlikli Gözler

1. Renksiz parlak farlardan sürün.

Yumuşak kıllı bir fırçayla parlak bej - altın rengi ya da şeftali rengi farı göz kapaklarınızın tamamına uygulayın. Bu hafif parlaklık gözlerinizin daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

2. Gözlerinizin biçimini vurgulamak için kalem çekin.

Küçük bir eyeliner fırçasını hafifçe ıslatın ve mat siyah bir fara sürün. (Islak far göz kapaklarına daha kolay sürülür ve göz kaleminden daha doğal görünür.) Gözünüzün iç köşesinden başlayarak fırçayı üst kirpik çizginizin tamamına uygulayın. Kirpiklerinizin daha kalın görünmesini sağlamak için, farı kirpik köklerinize doğru itin. Alt çizgiye kalem sürmekle uğraşmayın, diyor Verel. Gözlerinizin olduğundan küçük görünmesine yol açabilir.

3. Çizgiyi yayın.

Daha doğal bir görünüm için, bir pamuk parçası yardımıyla çizgiyi yayın.

4. Kirpikleri kıvırın ve uzatın.

Gözlerinizi büyük ve canlı göstermek için kirpiklerinizi kıvırın. Siyah bir rimelin ucunu kirpik köklerine bastırın, sonra da fırçayı hareket ettirerek rimeli sürün. Sonra da kirpiklerinizi uzun göstermek için, rimeli kirpik uçlarınıza uygulayın.

5. Dudak ve yanaklarınız için pembeyi tercih edin.

Göz alıcı kirpiklerinizle biçimli gözlerinizi şeffaf pembe ruj veya dudak parlatıcısı ve şeffaf krem allıkla dengeleyin. Bu, yüzünüzü canlı göstermekle kalmayıp aynı zamanda şenlikli gözlerinizle abartılı görünmemenizi de sağlayacaktır.Bakım ve Güzellik

En İyi Güzellik Besinleri

En İyi Güzellik Besinleri

Cilt güzelliğinde tüketilen besinlerin önemli bir rolü vardır. Besinler vücudu içerden besledikleri gibi cildi de hem içten hem de dıştan besler. Bazı besinler vardır ki bunlar tam bir güzellik besinleridir. Siz de cilt, saç ve tırnaklarınızın sağlığı ve görünümünde olumlu etkiler yapan bu güzellik besinlerini öğünlerinizde ihmal etmeyin.   Beslenme yetersizlikleri besin eksiklikleri ciltte, saçlarda ve tırnaklarda olumsuz yönde değişikliklere neden olur....
Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Sağlıklı Saçlar İçin En İyi 5 Öneri

Yaşadığınız saç sorunlarını bertaraf etmek için yapmanız ve yapmamanız gereken birçok şey vardır. Aşağıdaki 8 öneriyi dikkate alarak daha sağlıklı saçlara ulaşabilirsiniz.   Yastık kılıfınızı iyi seçin   Uyurken başınızı koyduğunuzun yastık kılıfını iyi seçin. İpek veya saten yastık kılıflarını tercih edebilirsiniz. Bu yastık kılıfları saçlarınızdaki kırılmaları azaltmaya yardımcı olabilir. Bu kumaşlar yumuşaklığı ve...
Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

Pep-Clean - Yeni Nesil Cilt Ve Makyaj Temizleme Mendili

PEP-CLEAN YENİ NESİL CİLT VE MAKYAJ TEMİZLEME MENDİLİ Cildini, günlük ve suya dayanıklı makyajını derinlemesine temizler Pratik ve çabuk etkilidir, saniyeler içinde istediğin sonuca ulaşabilirsin Mendil yapısı toz bırakmayan ve yapışkanlık hissi vermeyen bir dokuya sahiptir Mendil ambalajında kuru şekilde bekler, bu sebeple bakteri üretmez ve  hijyeniktir Sıkıştırılmış tablet mendil %100 doğal ve ağaç selülozundan üretilmiştir Taşıması cok kolay!...
İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten Alışverişlerinizi Ucuza Getirmenin En İyi 4 Yolu

İnternetten alışveriş yapmak artık hepimiz için olağan hale geldi. Birçoğumuz artık bunun da ötesine geçerek indirim kuponları, hediye çekleri ya da picodi-sale gibi indirimli ürünleri bir araya getiren siteleri kullanarak internetten alışverişlerinizi daha karşı ve ucuza getirmenin yollarını aramaktalar. Biz de Kadınlıkbilinci olarak sizler için araştırma yaptık. İşte internetten alışverişlerinizi ucuza getirmenin en iyi 4 yolu:   1. Fiyat karşılaştırma...
Bir Erkeğe Alınacak En Güzel Hediye

Bir Erkeğe Alınacak En Güzel Hediye

Eşlerimize hediye almak her zaman biz kadınlar için bir çıkmaz noktasıdır. Beğenilmeyeceğini düşünür ve ince ince, didik didik ederiz hediye alacağımız mağazayı ya da internet sitelerini. Erkekler genelde kıyafet ve benzeri şeyleri aslında pek önemsemezler, önemsedikleri kalıcılığı olan hediyelerdir. Örneğin bir tespih ya da bir yüzük olabilir tercih ettikleri. İşte bu yüzden GÜLGOLD’u ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Erkek arkadaşlarınıza,...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu