Doğal Yağların Güzellik İçin Faydaları

Doğal Yağların Güzellik İçin Faydaları

Güzelliğiniz için doğal yağar neden faydalı?

 

Doğal yağlar saçlarınıza ihtiyacı olan nemi sağlamak, cildinizi nemlendirmek, cildinizdeki aknelerle mücadele etmek ve tırnaklarını güçlendirmek için faydalı yağlardır. Elbette ki herkin cildi farklı olabilir. Güzelliğiniz için kullandığınız doğal yağlar da çoğu insanda faydalı beticeler vermektedir. Siz de güzellik uygulamalarınız için aşağıdaki doğal yağları kullanabilirsiniz.

 

Marula yağı

 

Marula yağı marula ağacının meyvelerinden yapılır. Güney Afrika kökenlidir. Marula yağı özellikle cildi nemlendirme, cildin sıvı ihtiyacını karşılamada etkilidir. Zengin içerikli bir yağdır. Yağ asitleri yönünden zengindir. Kuru ciltleri yatıştırmada ve tedavide faydalıdır. Cilt tarafından hızlıca emilir. Ciltte yağlı, parlak bir görüntü oluşturmaz.

 

Çay ağacı yağı

 

Ciltte oluşan kırmızı ve iltihaplı bölgeler için faydalı bir yağdır. Bakterilerin cilt gözeneklerinde yaptığı tahribatı gidererek cildin hava almasına ve temizlenmesine yardımcı olur. Çay ağacı yağı akneleri tedavide ve iltihaplı cildi iyileştirmede rol oynar. Yapılan bir araştırmanın bulgularına göre çay ağacı yağı benzoil peroksit gibi bir etki gösterir. Benzoil peroksit otc sivilce ilaçlarında yaygın bir şekilde kullanılan bir maddedir.

 

Argan yağı

 

Argan yağı antioksidanlar yönünden zengin bir yağdır. Özelikle polifenol antioksidanı yönünden çok değerlidir. Bu antioksidan ciltteki yağlanma etkileriyle mücadele ederek cildin daha uzun süre genç kalmasına yardımcı olur. Cildi dolgunlaştırmada ve kolajen üretimini artırmada da rol oynar. Her cilt tipinde kullanılır. Argan yağı ayrıca saçları da nemlendirir.

 

Papatya ve nane yağı

 

Papatya çay olarak içildiğinde rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Fakat bunun yanında papatyanın yağı güzellik amacıyla da kullanılır. Güzellik amacıyla kullanılan papatya yağı cildi sakinleştirir. Papatya yağının antiseptik ve iltihaplanma karşıtı özellikleri de vardır. Ciltteki kızarıklık, tahriş ve enfeksiyon gibi oluşumları tedaviye yardımcı olur. Aynı şekilde nane yağının da benzer özellikleri vardır.

 

Hindistancevizi yağı

 

Hindistancevizi yağı kuru ve çatlak ciltlerde nemlendirici bir etki yapar. Bu da ciltteki tahriş, enfeksiyon gibi oluşumlarla mücadele etmeye yarar. Hindistancevizi yağı cildi korur ve nemlendirir. Egzama gibi cilt sorunlarında da faydalıdır.

 

Kuşburnu ve havuç yağı

 

Bu her iki yağ da cilt bakım ürünlerinde çokça kullanılan A vitamini yönünden zengindir. Bu yağlarda bulunan retinoid kimyasalı cilt hücrelerinin yenilenmesine ve kolajen üretimine yardımcı olur. Ciltte oluşan gebelik maskesi gibi cilt lekelerinde cildin renginin korunmasında rol oynar. Yaşlanma karşıtı özellikleri de vardır.

 

Biberiye ve hint yağı

 

Biberiye yağı saçlarınızdaki incelmeyi durdurmaya ve daha dolgun göstermeye yardımcı olur. Saçlarınız daha canlı görünür. Hem erkeklerde hem de kadınlarda saç kayıplarına karşı koruma sağlar. Kaşıntılı saç derisini yatıştırır.

 

Hint yağı ise özelikle kaş ve kirpikleri daha dolgun göstermede faydalıdır. Fakat bunun kullanmadan önce hekime danışmakta fayda vardır. Bu konuda güvenlik ön planda olmalıdır. Çünkü göz çevresine uygulama yağılmaktadır.

 

Zeytinyağı ve avokado yağı

 

Tırnaklardaki incelme ve kırılmalara karşı bu her iki yağ da gayet güzel bir doğal çözümdür. Gece atmadan önce tırnakları zeytinyağı veya avokado yağının içine sokmak ve bir süre öylece bekletmek tırnakları güçlendirir ve nemlendirir. Tırnakları besler. Yağ asitleri yönünden zengindirler.Bakım ve Güzellik

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri

Sonbahar İçin Favori Oje Renkleri   El ve tırnak güzelliğinde ojelerin ayrı bir yeri vardır. Hanımların vazgeçilmezi olan ojeler her sezon farklı renklere bürünmekte ve birbirinden güzel tonları ile hanımları bakımlı ve bir o kadar dikkat çekici ellere kavuşturmaktadır. Sonbaharın trend oje renkleri ve ojeler kullanılarak yaratılan desenleri gelin birlikte inceleyelim.   Mat Ojeler   Sonbaharın en gözde ojeleri mat ojelerdir. Mat ojeler parlak ojeler yanında...
Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık Saçlar İçin Çözümler

Kabarık Saçlar İçin Çözümler   Saç türü olarak bakımı ve şekle girmesi en zor saçlar kabarık saçlardır. Özellikle kıvırcık veya dalgalı olup çok fazla kabaran bir saçınız varsa, her gün saçınızla boğuşmanızı engelleyecek önerilerimiz var. Kabarık saçlar için onlarca kozmetik ürün olsa da uygulayacağınız önereceğimiz bazı yöntemlerle kabarık saçlarınızla baş edebilirsiniz. İri Dişli Taraklar Kullanın   Saçlarınızın çok daha...
Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler

Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler

Kışın Cilt Kuruluğuna Karşı En İyi Öneriler   Kışın kendini göstermeye başladığı günümüzde soğuyan havalar vücut ısısını azaltmakta ve kan dolaşımını yavaşlatarak ter ve yağ bezlerinin daha yavaş çalışmasına neden olmaktadır. Kan dolaşımının yavaşlaması ise cildin ihtiyacı olan besin alımını zorlaştırır ve neticede cilt kuruluğu başlar. Yağ kaybeden cilt kızarmaya, kaşınmaya ve renk değiştirmeye başlayarak hassaslaşır. Koruyucu...
İçinizden Gelen Gizli Bir Güzellik Bymoshe.com

İçinizden Gelen Gizli Bir Güzellik Bymoshe.com

Saatlerimizi hatta günlerimizi ayırdığımız, üzerinde türlü türlü değişiklikler yaparak hazır hale getirdiğimiz şık kombinlerimizin sizce de bir eksiği yok mu?   Kadınların vazgeçilmezi olan iç giyim, yalnızca günlük kombinlerimizde değil, davetlerimizde hatta yatak odalarımızda bile oldukça belirleyici ve dikkat çekici bir kategoridir. Kusursuz abiyelerimizin ince astarlarından dikkat çeken çamaşır izi, şık şifon gömleklerimizden beliren potlu...
Kombinlerimizin Kurtarıcısı Pantolon Modelleri

Kombinlerimizin Kurtarıcısı Pantolon Modelleri

Kadınlar, yaptıkları kombinlerin kurtarıcısı olarak genelde pantolonu seçerler. Çoğunlukla, her duruma uygun klasik ya da spor pantolonlar giyimimizin vazgeçilmez bir parçasıdır. İş hayatında, spor giyimimizde, tatilde, piknikte kısacası hayatımızın her anında bizimledir. Rahatlık ön planda olduğu zaman, ilk tercih edilen pantolon giymektir. İş hayatında, klasik giyim genelde zorunlu olduğu için de bayanlar sıklıkla pantolon giymeyi tercih ederler. Tatilde bile...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu
Meltem Batı 2016-08-05 16:02:58

buraya kakao yağını mutlaka eklemeliyiz :D https://www.facebook.com/Do%C4%9Fum-%C3%87atlaklar%C4%B1-608626182631883/