DIY Tırnak Süsleme Sanatı: Seveceğiniz Üç Çarpıcı Tasarım

By Victoria Vertel for The Style Glossy

Tırnak süsleme sanatı altın çağını yaşıyor ve bunun kalıcı olacağını düşünüyorum. Tasarımlar söz konusu olduğunda seçenekler bitmek tükenmek bilmiyor. Kolay bulunan malzemelerle evde uygulayabileceğiniz üç farklı tırnak boyama tekniğini takdim ediyorum.

1. Sanatsal

Bu görünüm, streç filmle gerçekleştiriliyor. Tırnaklarınızı dilediğiniz bir renge boyayın ve tamamen kuruyana kadar bekleyin. Ben metalik cilalı mavi bir oje kullandım çünkü farklı tekstürleri karıştırmaya bayılıyorum.

Kuruduktan sonra küçük bir parça streç film alın ve yuvarlayın. Birinci katın üzerine ikinci bir renk tonu sürün ve yuvarladığınız streç filmi anında yeni boyadığınız tırnakların üzerine hafifçe dokundurun. Ben son olarak sarı cila kullandım.

Siz burada durabilirsiniz ama ben bunun kurumasını bekleyip bir kat daha ekledim. Son kullandığım cila parlak mavi oldu. 

Tırnaklarınızı teker teker boyayın ki her birinin üzerine halen ıslakken hafif dokunuşlar kondurun ve arzu edilen görünüme kavuşun.

2. Rüzgar Gülü Etkisi

Bu görünüm, bant kullanılarak elde edilen basit bir rüzgar gülü etkisi. Metalik cilalı bakır rengiyle başladım ve tamamen kurumasını bekledim. Ardından, üçgen şekilleri keserek tırnaklara uyguladım.Açık alanda, tırnakları teker teker boyayın. Düzgün çizgiler için ikinci kat kurumadan önce bant parçalarını soyun.

Bant, sayısız tırnak süsleme sanatında kullanılabilir.

3. Sprey Boya

Son olarak, kendi kendime icat etmiş olabileceğim bir teknik var. Daha önce hiçbir tırnak sanatçısının bunu uyguladığını görmedim. Bu tekniğin en iyi yanı, cep yakan tırnak sanatı malzemelerine gerek olmaması.

Bunu yapmak için evde boş bir saç ürünü şişesi bulun. (Eczanelerdeki seyahat boyu saç spreyi şişelerini de kullanabilirsiniz.) Daha sonra onu temizleyin ve kurumaya bırakın. Şişenin içine, sprey borusunun sonuna kadar ulaşacak şekilde pahalı olmayan bir siyah ojeyi boşaltın. Buna, azar azar oje inceltici (oje sökücü değil) karıştırın ve şişeden kolayca püskürtülecek kadar incelene kadar iyice sallayın.

Başlamadan önce sizi bir konuda uyarmam gerek. Bu biraz pis ve dağınık bir işlem. O yüzden, temizliği kolaylaştırmak için çalışma alanınızı eski gazetelerle kaplamanızı, ellerinizi bantlamanızı (daha sonra soyabilirsiniz) veya vazelinlemenizi öneririm.

Fotoğraflar Manicurator’ün izniyleBakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu