Akşam Cilt Bakımı

Akşam Cilt Bakımı

Zor geçen tozlu, kirli ve yıpratıcı bir günün ardından cildimizin de akşamları iyi bir bakıma ihtiyacı vardır. Sağlıklı ve iyi görünen bir cilt için her ne kadar yorgun olsanız da bazı önemli hususları yerine getirmek gerekir.

Gece yüzünüzü yıkayın

Yüzdeki makyaj bütün gece cilde eziyet verir. Makyajdan temizlenmeyen ciltte gözenekler kapanır ve cildi daha yaşlı gösterir. Bu yüzden akşamları mutlaka makyaj yüzden temizlenmeli ve yüz yıkanmalıdır. Böylelikle cilt rahatlıkla hava alacaktır.

A vitamini ile kollajenleri artırın

Yaşlandıkça ciltteki kollajen ( kemik, kıkırdak ve baglantı dokusunun temel yapıtaşlarından bir albüminoid ) üretimi azalır. Kollajen üretiminin normal düzeylerde devam etmesi kırışıklıkları azaltır ve kırışıklık oluşumunu geciktirir. Ayrıca ciltteki gözenekler küçük kalır. Cilt daha güzel görünür. Kollajen üretimini teşvik etmek için A vitamini iyi bir kaynaktır.

Göz kremi uygulayın

Göz çevresinde bulunan deri yüzey vücuttaki en ince deri tabakasından birisidir. Bu yüzey yaşlandıkça daha da incelir ve göz çevresinde halka oluşumunu ve çukurlaşmayı artırır. Bu yüzden cildi onaran ve göz çevresindeki halkaları azaltabilecek A. C. E. ya da K vitamini içeren göz kremlerinden kullanmakta fayda vardır.

Uyku pozisyonunuzu değiştirin

Kimi uzmanlar yüzdeki kırışıklıklara karşı kırışıklık karşıtı yastık kullanılmasını tavsiye etmektedir. Fakat öncelikle bu konuda masraf yapmadan önce her zamanki uyuduğunuz pozisyonun tersine veya sırt üstü uyumayı deneyin. Çünkü sürekli aynı tarafa uyumak kırışıklığı artırabilir.

Mutlu olun

İyi görünmek için insanın kendisini iyi hissetmesi oldukça önemlidir. Bu yüzden yaşamdan zevk almanın yollarını öğrenmek ve mutlu olmak için çaba sarfetmek gerekir. Mutluluk mutlaka yüze de yansır. Kişinin dış görünümü genelde iç dünyasını yansıtır. Akşam bir komedi filmi seyretmeyi deneyin veya komik bir kitap okuyun. Temzi havada yürüyüşe de çıkabilirsiniz veya sizde iyi duygular uyandıran bir arkadaşınızla buluşabilirsiniz. Hatta siyah çikolata yemeyi deneyin. Yapılan araştırmalarda siyah çikolatanın insanlarda mutluluk hissi uyandırdığına dair bulgular elde edilmiştir.

El ve ayak güzelliğine dikkat edin

Haftada birkaç gece parmaklarınızı ovuşturun ve laktik asit içeren bir losyonla masaj yapın. Bu kuru ciltteki kabuklanmayı ortadan kaldırmaya yardım eder.

Ayak ve bacaklara badem yağı ile masaj yapmak da hem daha güzel görünmelerine hem de sağlıklı olmalarına yardımcı olur. Ayak altında veya topukta ölü deriler varsa buralara ponza taşı ile ovma yapılabilir.

Ayakları mümkün olduğunca kuru tutmak gerekir. Islak ayaklarda bakteri oluşumu daha fazla olur.

Ellere badem yağı ile masaj yapın. Bu elleri daha güzel gösterecektir.

Eğer ellerde kırışıklıklar varsa besleyici krem uygulayarak masaj yapın.Bakım ve Güzellik

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Sonbahar-Kış Atkı Modası

Havalar soğumaya başlayınca akla ilk gelen kıyafetler montlar, kabanlar, atkı ve eldivenler olur. Her sezon yeni renkler moda olsa da bu durum genelde sadece kadınlar için geçerlidir. Erkekler genelde moda yerine siyah, gri, lacivert ve kahverengi tonlarından vazgeçemezler. Kadınlar ise hem modayı yakından takip ederler, hem de moda olan renklerde ürünleri satın almak isterler.   Sonbaharda En Çok Aranan Giyim Eşyaları Nelerdir?   Eylül ayında yavaş yavaş yağmurlar...
Moda Ve Trendler

Moda Ve Trendler

Baştan ayağa bir bütün olan moda, uzun tartışmalar yaşanan bir alandır. "En stil nasıl olunur?" "Modanın kuralları var mıdır?" "Bu yılın trendleri nelerdir?" Gibi sorular hem televizyon programlarında, hem de moda dergilerinde her dönem ilk sıralarda yer alır. Ancak hala kesin bir kanıya varılmamıştır. Bilinen şu ki modada kesin çizgiler yoktur. Her yıl trend olan bir parça olmasıyla birlikte eskinin rafa kalkması, orada tozlanıp gideceği anlamına...
2017 Çizme Modelleri

2017 Çizme Modelleri

2017 çizme modelleri yaz aylarından itibaren yoğun bir şekilde konuşulmaya başlandı. 2017 farklı moda akımlarını bünyesinde barındırdı. Moda akımı halen gelişmeye ve değişmeye devam ediyor. Ayakkabıların ön plana çıktığı tasarımlarda en çok dikkat çeken farklı tasarımlarda çizmeler oldu. Kimi zaman şeffaf, kimi zaman ise dizin üstüne kadar çıkan çizmelerin kullanıldığı bir sezonu geride bıraktık.   Yaz ve kışı karıştırarak kullanan...
Yoğurt İle Cildi Arındırma

Yoğurt İle Cildi Arındırma

Cildi Arındırma, Cildin sağlıklı olabilmesi adına ihtiyacı olan yağ miktarından, kirden ve deri problemlerinden arındırılmış olması gerekir. Bu hususta dokunun nem seviyesini koruyup kuru yapının dışında tutulması önem teşkil eder. Cinsiyet farkı gözetmeksizin her yaştan insanda birtakım nedenlerden ötürü cilt problemleri meydana gelebilir. Bu durumun giderilmesi için belirli aralıklarla cildin arındırılmasında fayda var. Söz konusu bu işlem doğal yollar...
DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

DALİDA 2017/2018 Sonbahar - Kış Koleksiyonu

Güzelliğin öncelikle kendin olduğunu bilmekle başladığını bilen özgür ruhlu kadınların markası DALİDA 2017/2018 Sonbahar-Kış koleksiyonunda  özgür desenler, mono renk  takımlar, sade ve şık kesimlerle zamansız ve sofistike bir şıklık sunuyor.   DALİDA’nın  yeni  koleksiyonundaki  uzun pardösüler, bol kesim pantolonlar, midi boy elbiseler, geniş kesim ceketler stil sahibi kadınlarla buluşuyor, onlara gizemli ve şık gözükmenin  kapılarını...

Yorumlar

E-Mail
Ad Soyad
Mesaj
Güvenlik Kodu